برگزاری برنامه‌های اجتماعی آموزشی و عام‌المنفعه هلال احمر در خرمشهر

رئیس جمعیت هلال احمر خرمشهر از انجام فعالیت‌های این جمعیت در سه محور اجتماعی، آموزشی و عام المنفعه به مناسبت هفته هلال احمر خبر داد.

شهرام فاضلی هفته هلال احمر را تبریک گفت و اظهار کرد: هفته هلال احمر را به به همه اعضا، پرسنل جمعیت هلال احمر خرمشهر و به تمام کسانی که به نحوی به امر امدادرسانی و دستگیری از نیازمندان مشغولند صمیمانه تبریک می‌گویم.

وی برنامه‌های در نظر گرفته شده به این مناسبت را در سه محور اجتماعی، آموزشی و عام المنفعه طبقه بندی کرد و افزود: از جمله فعالیت‌های اجتماعی تعیین شده غبارروبی گلزار شهدا، تجلیل از خانواده شهدا، شرکت در نماز جمعه و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و عیادت از بیماران و سالمندان است.

رئیس جمعیت هلال احمر خرمشهر به برنامه‌های آموزشی نیز اشاره کرد و گفت: برنامه‌های آموزشی ما شامل اجرای مانور و برگزاری کلاس‌های امداد و نجات است.

وی ادامه داد: در قالب کارهای عام المنفعه، ویزیت رایگان بیماران نیازمند توسط پزشکان داوطلب و اهدای خون توسط اعضا داوطلب انجام می‌شود.

فاضلی، پروژه حمایت ماندگار را از جمله برنامه‌های اصلی هلال احمر در اکثر مناسبات خواند و تصریح کرد: ما در قالب پروژه حمایت ماندگار در اکثر مناسبات از جمله هفته هلال احمر در معابر اصلی به فراخوان و جذب اعضا در شاخه جوانان و داوطلبان می‌پردازیم.

وی ضمن اشاره با مانورهای هر ساله عنوان کرد: امسال جهت ارزیابی توان جمعیت، هلال احمر خرمشهر بدون همکاری سایر دستگاه‌ها مانور تصادف جاده‌ای و امداد جاده‌ای را اجرا می‌کند.

رئیس جمعیت هلال احمر خرمشهر، سیاست برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی را آشنایی اعضای جدیدالورود خواند و اظهار کرد: برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های امداد و نجات برای اعضای جدیدالورود با هدف آشنایی آنها با اهداف، سیاست‌ها و نیازهای برای خود امدادی و دیگر امدادی و در نهایت جهت ایجاد آمادگی برای ورود این اعضا به کادر کمک‌های اولیه جمعیت است.

وی از استقرار کاروان‌های سلامت در مناطق محروم با همکاری نهادهای مردم نهاد خبر داد و تصریح کرد: در این طرح سعی داریم به کمک نهاد مردم نهاد انجمن حمایت از زندانیان به خانواده زندانیان در قالب کمک‌های بلاعوض از جمله کمک‌های مادی مانند پوشاک و سبد غذایی حمایت کنیم.

فاضلی، شرکت در همایش استانی را از عوامل ارتقای سطح آمادگی و انگیزه امدادگران و نجاتگران برشمرد و بیان کرد: قرار است در همایش استانی به تجلیل از امدادگران نمونه استان پرداخته شود که این اقدام می‌تواند به ایجاد انگیزه برای فعالیت و تلاش بیشتر و بالا بردن سطح دانش و مهارت فنی امدادگران کمک کند.

https://hoorkhabar.ir/27294کپی شد!
88
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.