رفع برخی محدودیت‌ها برای دانشجویان ایرانی از سوی آمریکا

وزارت دارایی آمریکا برخی محدودیت‌ها برای دانشجویان و دانشگاه‌های ایرانی را رفع کرد.

به نقل از بی‌بی‌سی فارسی ، مطابق مجوز جدیدی که وزارت دارایی آمریکا صادر کرده است دانشگاه‌های آمریکایی می‌توانند به تبادل دانشجو با دانشگاه‌های ایرانی بپردازند و همچنین برخی خدمات آموزشی را به نهادها و افراد ایرانی ارائه کنند.

بنا بر بخشی از این مجوز جدید، موسسات مالی و اعتباری و صرافی‌های آمریکایی اجازه دارند برای تحصیل، تبادل دانشجو و خدمات آموزشی دیگر، که بنا به این مجوز مجاز اعلام شده‌اند، نقل و انتقال‌های مالی لازم را انجام دهند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که با مجوزهای جدیدی وزارت دارایی فرصت‌های تحصیلی بیشتری در آمریکا برای دانشجویان ایرانی فراهم شود.

البته در مجوزی که وزارت دارایی صادر کرده ذکر شده است که نمی‌توان مطابق آن به صدور کالا یا فناوری به ایران و دولت ایران و یا ارائه خدمات به اشخاصی پرداخت که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

در گفتگوهای ژنو میان ایران و کشورهای ۱+۵ توافق شد که تسهیلاتی برای بهره‌مندی دانشجویان ایرانی خارج از کشور از کمک ارزی در نظر گرفته شود.

به گزارش ایسنا جان کری ، وزیر خارجه آمریکا در پیام نوروزی‌اش خطاب به ملت ایران به صدور مجوزی کلی توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا اشاره کرد که بر اساس آن روابط آموزشی بین ایران و ایالات متحده را از طریق “تبادلات و ایجاد فرصت‌های جدید برای ایرانیان برای تحصیل در آمریکا”، تقویت می‌کند.

https://hoorkhabar.ir/2680کپی شد!
86