ظریف و تیم مذاکره کننده هسته‌ای راهی وین شدند

وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای به منظور شرکت در چهارمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره گام پایانی توافقنامه ژنو لحظاتی پیش راهی وین شدند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای به منظور شرکت در چهارمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره گام پایانی توافقنامه ژنو راهی وین شدند.

این مذاکرات قرار است از فردا (چهارشنبه) ۲۴ اردیبهشت ماه به مدت ۳ روز در شهر وین برگزار شود و کار نگارش و تدوین پیش نویس توافقنامه جامع هسته‌ای آغاز خواهد شد. در این دور از مذاکرات، یک کمیته مشورتی حقوقی نیز، هیات ایرانی را در مذاکرات همراهی می‌کنند.

امشب هم ظریف و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر سر میز شام به رایزنی درباره مذاکرات فردا می‌پردازند.

سومین دور مذاکرات وین درباره گام پایانی توافقنامه ژنو (برنامه اقدام مشترک) روزهای ۱۹ و ۲۰ فروردین ماه در شهر وین برگزار و همه موضوعات مربوط به برنامه هسته‌ای کشورمان مرور شد.

در پایان این مذاکرات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران ایرانی اعلام کرد که احتمالا مذاکرات کارشناسان ایران و ۱+۵ در حاشیه سومین نشست کمیته مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده NPT در نیویورک برگزار شود که این مذاکرات طی روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در نیویورک برگزار و حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و رئیس هیأت کارشناسی ایران این مذاکرات را مفید خواند.

https://hoorkhabar.ir/26513کپی شد!
99