چرا جام قهرمانی لیگ برتر بسکتبال به ماهشهر آورده نشد؟

رییس شورای ورزش شرکت پتروشیمی بندرامام، درخصوص علت آورده نشدن جام و مدال‌های اصلی قهرمان لیگ برتر بسکتبال کشور به ماهشهر می‌گوید این سوالی است که ما به جواب آن نرسیده‌ایم.

شاپور یاوری  در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه احتمال قهرمانی پتروشیمی در بازی پنجم فینال وجود داشت چرا فدراسیون جام و مدال ها را به سالن نیاورده بود و حتی رییس یا نماینده ای از فدراسیون هم در سالن حضور نداشتند؟ اظهار کرد: ما منتظر بودیم که مانند هر سال و همیشه زمانی که مسابقه تمام می شود حداقل جامی باشد و نماینده ای هم از فدراسیون در سالن حضور داشته باشد تا در همان موقع که عرق بازیکن خشک نشده است، جام اهدا شود و خستگی از تن بازیکنان خارج شود و مردم هم باشند و شاهد مراسم باشند.

وی ادامه داد: برای دومین سال متوالی است که قهرمان می شویم و هواداران ما از مراسم جشن قهرمانی محروم شدند و این داستان امسال هم برای ما تکرار شد. آقایان هم که برای خودشان برنامه دیگری در نظر گرفته بودند و به ماهشهر نیامدند و جام را هم نیاوردند ولی مدیریت باشگاه پتروشیمی بندرامام با علم به این موضوع که جسته و گریخته شنیده بودیم که نمی خواهند در ماهشهر جام را به ما بدهند، برای اینکه بازیکنان مان سرخورده نشوند، یک جام نمادین، لوح تقدیر و مدال تهیه کردند و پس از قهرمانی، آن‌ها را با حضور فرماندار ماهشهر، مدیرکل ورزش و جوانان و سایر مسوولان باشگاه و شرکت و همچنین با حضور مردم، به تیم و بازیکنان اهدا کردیم. به هر حال مراسم باشکوهی گرفتیم و نبود آقایان جبران شد و اصلا هم حس نشد که کسی نیست!

رییس شورای ورزش شرکت پتروشیمی بندرامام در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید این رفتار فدراسیون، شان لیگ برتر بسکتبال کشور را پایین آورد؟ گفت: آقایان باید به این موضوع فکر می کردند که نباید کاری کنند که در مقام هوادار باشگاه دیگر یا تیم رقیب دیده شوند. به هر حال برای مردم سوال پیش می آید که چرا همیشه جام به موقع اهدا می شد ولی برای اولین بار این اتفاق رخ نداد و جامی به ماهشهر آورده نشد تا در صورت قهرمانی تیم ما، آن را به پتروشیمی اهدا می‌کردند.

وی در ادامه با اشاره به رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور عنوان کرد: هنوز مدت زیادی نیست که از پایان لیگ برتر فوتبال کشور می‌گذرد؛ زمانی که پیش بینی می شد قهرمان لیگ در چهار استان مشخص شود، فدراسیون چهار جام را به چهار استان به همراه نمایندگان خود فرستاد و همه چیز آماده بود، تا این که خوشبختانه در تبریز، فولاد قهرمان و در همان جا، جام به آن‌ها اهدا شد. به هر حال ممکن است این کار سختی ای هم داشته باشد ولی این وظیفه فدراسیون ها است.

یاوری خاطر نشان کرد: پس این همه دوندگی برای چه بود؟ این دوندگی برای این بود که کام مردم شیرین شود، پس چرا دنبال این هستیم که کام آن‌ها تلخ شود. ما می خواهیم این بازیکنان را به تیم ملی ببریم تا از حیثیت و آرمان های کشور دفاع کند، آیا باید این بازیکن را با روحیه خراب و بدبینی، به رقابت های آسیایی و جام جهانی اعزام کنیم؟ آیا این جواب پرورش استعدادها است؟

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این زمینه با فدراسیون هم صحبتی داشته‌اید؟ گفت: ما پیش از بازی یعنی روز سه شنبه، که فدراسیون از ما و مدیرعامل مهرام دعوت کرده بود که به فدراسیون برویم، حضور پیدا کردیم که در آن‌جا از آن‌ها دعوت کردیم که روز بازی به ماهشهر بیایند. البته نیازی به دعوت ماه هم نبود، چرا که حضور آن‌ها بخشی از وظایف فدراسیون ها است. نماینده فدراسیون باید حضور داشته باشد تا به بازیکن بگوید که ما هستیم ولی ما متاسفانه در روز بازی چنین چیزی را ندیدم. ضمن اینکه باشگاه هم آمادگی پذیرایی از نمایندگان فدراسیون را داشت که در هر صورت آن‌ها نیامدند.

رییس شورای ورزش شرکت پتروشیمی بندرامام همچنین در پاسخ به این سوال که مراسم اصلی اهدا جام چه زمانی خواهد بود؟ عنوان کرد: تاکنون چیزی به صورت رسمی به ما اعلام نکرده اند ولی جسته و گریخته شنیده ایم که قرار است سی ام یا سی و یکم، این مراسم در هتل المپیک تهران برگزار شود که در این مراسم قرار است از برترین های لیگ هم تجلیل شود.

وی در پاسخ به این سوال که فکر نمی کنید بهتر بود این مراسم در ماهشهر برگزار شود و این حق مردم خوزستان به ویژه ماهشهری‌ها است که از نزدیک شاهد جشن قهرمانی تیم‌شان باشند؟ گفت: شاید دیگر باشگاه در این زمینه قدرتی نداشته باشد و اگر مسوولان و مدیران استان صلاح بدانند و می دانند که می شود کاری انجام داد، وارد کار شوند. به هر حال قرار بر این است که در آن زمان مراسم برگزار شود که البته به صورت رسمی به ما اعلام نشده است.

یاوری افزود: ولی بهترین کار این بود که تیم قهرمان جام خود را دریافت کند و تجلیل از برترین های لیگ طی مراسم جداگانه‌ای انجام می شد. آیا من به عنوان یک خوزستانی این حق را دارم که بگویم چرا جام ما در ماهشهر اهدا نشد و چرا ما باید این جام را در تهران دریافت کنیم؟ این سوالی است که ما واقعا به جواب آن نرسیدیم.

وی یادآور شد: زمانی‌که حکم فدراسیون درخصوص جریمه تیم اعلام شد ما یک جوابیه اعتراضی تهیه و به فدراسیون ارسال کردیم ولی هیچ جوابی دریافت نکردیم، در حالی که می شد به ما بگویند که موضوع را در کمیته استیناف بررسی کردیم و اعتراض شما پذیرفته شده است یا خیر. به هر حال وقتی فدراسیون از ما می‌خواهد در فلان زمینه با آن‌ها همکاری کنیم، آن‌ها هم حداقل باید به ما احترام بگذارند و جواب نامه ما را بدهند. به هر حال این موضوعات رخ داد و قضاوت آن دیگر با خود مردم است.

رییس شورای ورزش شرکت پتروشیمی بندرامام در ادامه درباره همکاری با مهران حاتمی برای سال آینده گفت: تاکنون نه ما و نه خود حاتمی در این زمینه با یکدیگر صحبتی نداشته ایم. به هر حال دو سال است که تیم ما با هدایت او قهرمان لیگ برتر کشور می شود و برای اولین بار هم نایب قهرمان غرب آسیا شدیم. او توانمندی هایش را در کارش اثبات کرده است و دیگران مگر چکار می کنند که حاتمی انجام نداده است؟

وی خاطر نشان کرد: به هر حال باشگاه حمایت می کند و مربی هم در سایه همین حمایت ها کار خود را پیش می برد. ما در کل از عملکرد حاتمی رضایت داریم. من به شخصه دوست دارم با او کار کنم، چرا که فردی فرهیخته است و نتیجه کارش هم خوب بوده است. اگر حاتمی به ادامه همکاری تمایل داشته باشد، ما هم این موضوع را در مجموعه خودمان بررسی می کنیم و من دوست دارم که این همکاری ادامه داشته باشد. زمانی که کمی کارهای‌مان سبک تر شد، انشاءالله در این خصوص جلسه‌ای برگزار می‌کنیم. البته بعید می‌دانم حاتمی با باشگاه دیگری هم صحبت کند. پتروشیمی تیم خود حاتمی شده است و ما با او طی مدت همکاری مان به یک وجه مشترک رسیده ایم.

https://hoorkhabar.ir/25121کپی شد!
58