بسته اخبار روز ورزش خوزستان – ۹۳/۶/۱۲

مدیر تیم‎های ملی اسکواش: میزبانی اهواز بی‎نقص بود2014-09-03_14-39-30

علیرضا ثنایی اظهار کرد: خوزستان منشا اسکواش در ایران بوده است و این رشته از این جا آغاز شد ولی مدتی بود که این رشته در خوزستان در رکود فرو رفته بود و فکر می کنم پس از ۹ سال بود که خوزستان میزبان مسابقات کشوری بود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری به میزبانی اهواز، گفت: این رقابت ها در رده های سنی زیر ۱۵، ۱۷ و ۱۹ سال برگزار شد. میزبانی اهواز بی نقص بود و همه راضی بودند و مسابقات به خوبی برگزار شد.

مدیر تیم های ملی اسکواش افزود: بهترین های ایران با سهمیه در این مسابقات شرکت کرده بودند. ۵۱ نفر در این رقابت ها حضور داشتند و البته خودمان بیشتر از این را اجازه شرکت ندادیم تا بهترین ها حضور پیدا کنند که به همین صورت هم بود و بهترین های این سه رده سنی شرکت کردند و تقریبا مدال ها نیز تقسیم شد.

وی بیان کرد: سطح این مسابقات خوب بود و نسبت به گذشته پیشرفت داشت ولی همچنان نسبت به استانداردهای بین المللی باید تلاش مان را بیشتر کنیم تا ان شاءالله روزی برسد که بتوانیم در مسابقات آسیایی مدال کسب کنیم.

ثنایی در پاسخ به این سوال که این رقابت ها تا چه اندازه به تیم ملی کمک کرد؟ گفت: قطعا به تیم ملی کمک کرد. من در این مسابقات جعفرزاده از کیش را به عنوان پدیده مسابقات انتخاب کردم، چرا که این بازیکن نفر دوم رقابت های قبلی کشوری را شکست داد در حالی که تا پیش از این جعفرزاده هیچ عنوانی را نداشت ولی توانست خود را مطرح کند و این نشان می دهد که این مسابقات انگیزه است و رقابت باعث پیشرفت می شود.

وی بیان کرد: به هر حال چنین مسابقاتی جای بازیکنان را با یکدیگر جا به جا می کند. این رقابت ها کمک کرد تا من یکسری از بازیکنان را بهتر ببینم و بشناسم تا بتوانم برای آینده تیم ملی اسکواش روی آن ها حساب کنم.

مدیر تیم های ملی اسکواش درباره برنامه های پیش رو تیم ملی گفت: هدف تیم ملی رقابت های سال آینده آسیا است که ایران میزبان است. این مسابقات در رده های سنی زیر ۱۳، ۱۵، ۱۷ و ۱۹ سال است. البته رقابت های ایران جونیور را هم که ۱۹ شهریورماه آغاز می شود، پیش رو داریم که مجال دیگری برای بازیکنان مان است و امکان دارد خیلی از ایرانی ها به یکدیگر برسند و این رقابت ها باعث می شود در نهایت سطح اسکواش ایران بالا برود.

وی در پایان عنوان کرد: اسکواش خوزستان در گذشته بازیکنان خوب و مطرحی را به تیم ملی معرفی می کرد ولی یک رکودی در اسکواش این استان شاهد بودیم که البته از سال گذشته با حضور محمد آران، در حال حاضر بازیکنان خوبی مطرح می شوند. خوزستان نباید به امثال فرزان حبیب پور بسنده کند، چرا که ظرفیت خوزستان بالاتر از این است. آران برنامه های ویژه برای رده های سنی زیر ۱۱ سال دارد و این همان کاری است که ما در سطح ملی در فدراسیون انجام می دهیم که نتیجه هم داده است و بازیکنانی داشته ایم که حتی امسال تا شماره یک آسیا هم پیشرفت کرده اند.

[divider]

حسن هوری: نفت آبادان امسال به لیگ برتر صعود می‎کند2014-09-03_14-41-10

حسن هوری  اظهار کرد: در حال حاضر در اردوی بروجرد هستیم. تیم شرایط خوبی دارد و تمام امکانات این اردو نیز مناسب است. پس از این اردو هم در آبادان تمرینات مان را پیگیری می کنیم. مسابقات لیگ از ۱۲ مهرماه آغاز می شود که ما در اولین دیدار، در خانه با اتکا گلستان بازی می کنیم.

وی درباره مربیان خارجی تیم گفت: سرمربی تیم و دستیاران آن خارجی و از پرتغال هستند. واقعا سرمربی تیم مان از نظر اخلاقی و فنی بسیار عالی است و در سطح بالایی قرار دارد.

دروازه بان تیم فوتبال نفت آبادان در پاسخ به این سوال که آیا تیم نفت با این کادر فنی می تواند لیگ برتری شود؟ عنوان کرد: شک نکنید که امسال تیم مان لیگ برتری می شود.

وی ادامه داد: امسال تیم ما خیلی خوب بسته شده است. مدیرعامل باشگاه نیز بسیار بر جوانگرایی تاکید کرد و برای اولین سال است که در تیم نفت آبادان ۱۴ بازیکن آبادانی حضور دارند.

هوری رمز موفقیت تیم نفت آبادان را همدلی بازیکنان و مجموعه آن دانست و افزود: فکر می کنم این خانواده نفت آبادان که می خواهد امسال به لیگ برتر صعود کند، خانواده ای منسجم و همدل است.

وی درباره هواداران آبادانی گفت: تیم نفت آبادان در ایران محبوب است و ما به هر کجا که برویم، هوادار داریم که این حمایت خوبی برای تیم است. مطمئن باشید امسال هم مردم آبادان بیشتر از تیم حمایت می کنند.

گلر تیم نفت آبادان در ادامه عنوان کرد: امسال یک خون جدید وارد رگ های آبادان شده است و این که ۱۴ بازیکن تیم از آبادان و تیم های پایه آبادان هستند، خبر خوشی است و می تواند آینده فوتبال این شهرستان را بسازد.

وی افزود: من فکر می کنم نسل طلایی نفت آبادان دهه ۷۰ بود که تمام بازیکنان تیم، آبادانی بودند و امیدوارم بازیکنان فعلی تیم مان نیز آن نسل طلایی دهه ۷۰ را تکرار کنند. ان شاءالله مطمئن باشید با یاری خداوند، حمایت تماشاگران و تلاش بازیکنان، تیم مان لیگ برتری می شود.

[divider]

۵ بانوی خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال جوانان2014-09-03_14-42-28

به نقل از فدراسیون فوتبال، اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال جوانان بانوان از ۱۵ تا ۱۹ شهریورماه در آکادمی ملی فوتبال برگزار می شود و پس از آن اعضای این تیم روز چهارشنبه (۱۹ شهریورماه) برای برگزاری اردوی آماده سازی به کشور تایلند اعزام می شوند. این اردوی برون مرزی تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

بازیکنان دعوت شده به اردوی تدارکاتی به شرح زیر است:

هلاله عبدالهی –کرمانشاه

فاطمه امینی برازجانی – بوشهر

گلاره جلیلیان، زهرا خدابخشی – مازندران

شبنم بهشت، زینب امیری– کهگیلویه و بویراحمد

آرزو پورخسروانی –کرمان

افسانه چترنور، فاطمه رحمتی – زنجان

زهرا احمدزاده- فارس

سمیه احمدی – کردستان

مروارید نصر– قم

سارا ظهرابی نیا، راحله چعبی، الهام عنافچه، فرشته خسروی، پریوش خلیلی- خوزستان

نادیا درخشانی – سمنان

مهسا علی مددی- تهران

افروز کربکندی، فائزه جعفری –اصفهان

بازیکنان دعوت شده باید عصر روز شنبه (۱۵ شهریورماه) در مهمانسرای شماره ۲ آکادمی ملی فوتبال خود را به کادر فنی معرفی کنند.

[divider]

۳ خبر از کاراته خوزستانdownload (8)

ناهید سرکوهکی، رئیس هیات کاراته استان اظهارکرد: مسابقات کیوکوشین‌یونیون کشور ۱۴ شهریورماه به میزبانی تهران برگزار می شود که از خوزستان ۲۷ نفر به این رقابت ها اعزام می شوند.

وی ادامه داد: در این روز همچنین مسابقات شیتوریو شوکوکای‌ یونیون بانوان کشور در تهران برگزار می شود که از خوزستان نیز ورزشکارانی در این پیکارها حضور خواهند یافت.

رئیس هیات کاراته خوزستان عنوان کرد: همچنین در همین روز مسابقات استانی بودوکای کاراته در چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ماهشهر برگزار خواهد شد.

[divider]

برپایی کلاس داوری درجه ۲ اسکیت سرعت در اهواز2014-09-03_14-44-35

این کلاس در دو بخش آقایان و بانوان با ظرفیت ۲۰ نفر از ۲۴ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی اهواز برگزار می شود.

این دوره آموزشی توسط مدرسی از فدراسیون، صبح و بعدازظهر به صورت تئوری و عملی برپا می شود.

داشتن کارت داوری درجه ۳ و سپری شدن سه سال از مدت دریافت آن، فعال بودن در این رشته و داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم از شرایط حضور در این کلاس است.

علاقه مندان جهت ثبت نام در این دوره تا پایان وقت اداری بیستم شهریورماه مهلت دارند که به هیات اسکیت خوزستان واقع در ورزشگاه تختی اهواز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانند با شماره ۰۹۱۶۳۰۱۴۸۴۳ (آقای ملک‌پور) تماس بگیرند.

[divider]

برگزاری مسابقات بدمینتون دختران نوجوان و جوان خوزستانیimages

این مسابقات روز پنج شنبه (۱۳ شهریورماه) در اهواز برگزار می شود.

رقابت ها به صورت یک نفره برگزار می شود و تاکنون سه باشگاه فولادخوزستان، نفت امیدیه و انقلاب اهواز برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده اند.

https://hoorkhabar.ir/250054کپی شد!
91
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.