افزایش ۷۰ درصدی ارزش صادرات کالا از گمرکات خوزستان

صادرات کالاهای غیرنفتی گمرکات خوزستان در ۵ ‌ماهه امسال به وزن ۶ میلیون و ۴۴ هزار تن و به ارزش بیش از ۷۱ میلیارد و ۹۸ میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۴۵ و ۷۰ درصد افزایش داشته است.

 عمده محصولات صادراتی شامل محصولات پتروشیمی، پلی‌اتیلن، گازها، روغن و گریس است که به کشورهای عراق، کویت، امارات، ژاپن، کره، چین، هند، ترکیه، اسپانیا، ایتالیا و قطر صادر ‌شده است.

میزان صادرات کالا به عراق از گمرکات خوزستان و دیگر گمرکات کشور در ۵ ماهه امسال در مجموع یک‌میلیون و ۹۸۴ هزار تن کالا به ارزش ۴۹۷ میلیون و ۹۶۹ دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته از نظر وزنی ۵۱ درصد و ارزشی ۴۰ درصد رشد داشته است.

همچنین میزان واردات کالا به استان در این مدت ۶ میلیون و ۷۸۸ هزار تن به ارزش بیش از ۹۳ هزار میلیارد ریال بود که از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۴۲ و ۱۶ درصد افزایش یافته است.

کالاهای وارداتی شامل ذرت، آهن‌آلات، گندم، شکر، برنج‌، جو و لوازم صنعتی برقی از کشورهای چین، امارات، برزیل، آرژانتین، هند، ترکیه، مجارستان، ایتالیا و فرانسه وارد می‌شوند.

طبق اعلام گمرکات خوزستان، میزان درآمدهای عمومی این اداره‌کل در ۵ ماهه امسال بالغ بر ۷ هزار و ۲۱۷ میلیارد  ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال‌گذشته با رشد ۶۵ درصدی همراه بوده ‌است.

https://hoorkhabar.ir/250038کپی شد!
88
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.