افزایش قیمت دام ربطی به صادرات ندارد/کمبود نداریم

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این‌که صادرات دام زنده آزاد است، گفت:‌ در دو هفته اخیر مجوز صادرات ۹۰ هزار رای گوسفند به خارج از کشور اخذ شده است.

محمد مشکورزاده  عنوان‌کرد: هیچ‌گونه کمبود دام یا گوشت قرمز در استان نداریم و اگر واحدهای صنفی عرضه گوشت قرمز درخواست افزایش قیمت کرده‌اند، این مساله ارتباطی به صادرات دام ندارد.

وی افزود: در حال حاضر ۴ میلیون راس دام سبک در خوزستان داریم و میزان زیادی از آن مازاد است. صادرات راه مطلوبی برای جلوگیری از متضرر شدن دامداران است. وقتی صادرکننده تمایل به صادرات دارد و این کار به حمایت از تولیدات و ارزآوری کمک می‌کند چرا صادرات انجام نشود؟

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان تصریح‌کرد: چوبداران یا واسطه‌ها، گوشت قرمز را به قیمت خیلی پایین از دامداران خریداری می‌کنند و با قیمت غیرمنطقی به قصابان می‌فروشند؛ بنابراین اگر قصابان به افزایش قیمت خرید گوشت به دلیل آزادسازی صادرات اعتراض دارند، مورد قبول نیست چراکه چوبداران موجب تشنج در این چرخه اقتصادی شده‌اند.

مشکورزاده خاطرنشان‌کرد: بازکردن باب صادرات، روزنه امیدی برای دامداران است که متضرر نشود. زیرا پیش از این به دلیل ممانعت از صادرات دام بیش از ۸ هزار راس دام زنده سبک روی دست دامداران مانده و متضرر شدند.

وی تصریح‌کرد: صادرات دام سنگین نیز از ابتدای امسال آزاد شده است اما استقبال چندانی نداشت؛ خوشبختانه همزمان با آزادسازی صادرات دام سبک، صادرات دام سنگین نیز رونق گرفت.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان همچنین از آزادسازی صادرات مرغ زنده به کشور عراق و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس خبر داد.

https://hoorkhabar.ir/249707کپی شد!
106
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.