افشاگری نماینده مجلس درباره عاملان افزایش قیمت خودرو و سودهای کلان آنها

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: کسانی که خود را به عنوان خودروساز معرفی می‌کنند در واقع کسانی هستند که هم در بخش‌های انحصاری صنعت خودرو و هم در واردات خودرو دست دارند و بدین ترتیب هم از افزایش قیمت خودرو داخلی و هم از کاهش تعرفه واردات نفع می‌برند.

علی علیلو نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن خانه ملت، گفت: کسانی که از وضعیت امروز صنعت خودروسازی در کشور حمایت می‌کنند و بعضاً از تأمین‌کنندگان صنعت خودرو کشور هستند می‌توان ردپای آنها را در واردات خودرو نیز  مشاهده کرد.

وی افزود: در یکی دو ماه گذشته عده‌ای که حمایت‌های کاذبی را از افزایش قیمت خودرو داشته‌اند و ردپای آنها در برخی دستگاه های اجرایی نیز مشاهده می‌شود، در اوج سر‌و‌صدای مجلس و خودروسازان قراردادهایی را با شرکت‌های کره‌ای به امضاء رسانده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: برخی افراد در استان‌ها خود را به عنوان خودروساز معرفی کرده و جا می‌زنند اما از واردکنندگان سابقه‌دار خودرو هستند، لذا اگر قیمت خودرو در داخل بالا رود این افراد به شکلی منتفع می‌شوند چرا که دستی در صنعت خودرو و در بخش‌های انحصاری دارند؛ این افراد زمانی هم که موضوع ایجاد رقابت در صنعت خودرو مطرح می‌شود بر طبل کاهش تعرفه واردات خودرو در جهت ایجاد رقابت می‌کوبند چرا که از این طریق نیز منافع زیادی عاید آنها می‌شود.

https://hoorkhabar.ir/249545کپی شد!
103
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.