تونل های بهشت آباد و گلاب۲ تعطیل هستند / چغاخور پروژه جدید انتقال آب از سرچشمه های کارون است

سیدشکرخدا موسوی اظهار داشت:ر سایه آن دوکار تعطیل شده، طرح تونل چغاخور در حال انجام است البته نمایندگان چهارمحال بختیاری می گویند این انتقال آب بین بخشی و در استان است ولی ما نمی دانیم آیا واقعا همین است یا قرار است به سمت فولاد مبارکه برده شود.

سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث انتقال آب از سرچشمه های کارون اظهار داشت:بحث انتقال آب از طریق تونل بهشت آباد کاملا خوابیده است و کاری در آنجا صورت نمی گیرد مهمترین تونلی که می تواند به ضرر کارون باشد همین تونل بهشت آباد است که از دو سال پیش تا امروز کار در آن تعطیل شده است.

 وی ادامه داد:این روزها بحث گلاب ۲ مطرح است در گذشته با تونل گلاب یک توسط لوله از پایین دست سد زاینده رود آب برده شد که لوله یک و دو در زمان شاه و لوله سوم در زمان نخست وزیری میرحسین در زمان جنگ برای انتقال آب کار گذاشته شد و برای کاشان برده می شد در این رابطه بحثی نیست و ارتباطی به کارون ندارد.

 سیدشکرخدا موسوی  گفت:طرح گلاب ۲ می خواهد همان کار گلاب یک را از طریق تونل انجام دهد ۱۰ کیلومتر تونل است که در همان مسیر گلاب یک آب  در تلمبه خانه  روستای گلاب آورده می شود و آب برای نجف آباد و کاشان فرستاده می شود پروژه گلاب ۲ هم ظاهرا زیاد ربطی به ما ندارد البته در حال بررسی بیشتر هستیم و تا حدودی این پروژه هم متوقف است فقط کمی کار جزئی در خود روستای گلاب انجام می دهند این اب از شهر سامان کم می شود و برای نجف ابادی ها برده می شود لذا دعوای داخلی بین اصفهانیا برای این تونل وجود دارد.

 نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دوسال این موضوع فکر مردم و نمایندگان را مشغول کرده اما هیچ کدام از نمایندگان نرفتند کار را ببیند بنده با چند کارشناس برای بازدید به این پروژه ها سرکشی کردم و به این نتیجه رسیده ام عملا امروز طبق همان خواسته خوزستانی ها و چهارمحالی ها بحث انتقال اب کارون از طریق تونل بهشت آباد و گلاب ۲ متوقف است اما یک اتفاق دیگری در حال رخ دادن است که باید جلوی آن گرفته شود.

وی افزود:تونل ۱۰ کیلومتری در منطقه چغاخور که آب را از سبزکوه به دریاچه چغاخور پمپاژ می کند و از آنجا برای بروجن و احتمالا برای فولاد مبارکه می برند  این موضوع را نمایندگان و استاندار هم نمی داند.

موسوی گفت:در سایه آن دوکار تعطیل شده،  طرح تونل چغاخور در حال انجام است البته نمایندگان چهارمحال بختیاری می گویند این انتقال آب بین بخشی و در استان است ولی ما نمی دانیم آیا واقعا همین است یا قرار است به سمت فولاد مبارکه برده شود.

منبع : رهیاب نیوز

https://hoorkhabar.ir/248658کپی شد!
160
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.