بسته اخبار روز ورزش خوزستان – ۹۳/۶/۱۱

حمایت رییس کانون مربیان فوتبال خوزستان از ویسی و باقری‌نیا2014-09-02_14-39-48

حسن سالمی براساس درخواست فدراسیون فوتبال قرار شد تمام هیات های استانی، کانون مربیان خود را تشکیل دهند. ما هم این کار را در استان خوزستان انجام دادیم. کانون مربیان استان متشکل از ۹ عضو است که اعضای هیات مدیره را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: کانون مربیان اهواز نیز از مهرماه سال گذشته تاسیس شد و در آبادان نیز این کانون را داریم. به شهرستان ها نیز ابلاغ کرده ایم که این کانون را تشکیل دهند تا هماهنگی ای بین تمام استان به وجود بیاید.

رییس کانون مربیان فوتبال خوزستان گفت: یکی از وظایف کانون مربیان این است که مربیان را از نظر علمی به‌روز کند که این کار را با برگزاری کلاس‌های پایه و ارتقا انجام می دهیم. یکی دیگر از وظایف این کانون حمایت از مربیان بومی است. ما باید پشتیبان آن‌ها باشیم ولی متاسفانه مدیران باشگاه ها به این موضوع تن در نمی‌دهند و به کانون مربیان کاری ندارند.

وی افزود: دست کانون مربیان این استان به جایی بند نیست؛ یعنی آن قدرت اجرایی را نداریم. نداشتن این قدرت نیز خلاءای است که کانون مربیان دارد. چرا که نمی توانیم مدیران باشگاه‌ها را ملزم به استفاده از مربیان بومی برای تیم های خود کنیم.

سالمی در پاسخ به این سوال که این کانون تا چه اندازه از مربیان بومی تیم های استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان یعنی ویسی و باقری‌نیا حمایت داشته است؟ گفت: ابتدا باید دید آیا این آقایان کانون را قبول دارند و عضو آن شده اند. به هر حال مربیان استان برای این که از حمایت کانون برخوردار شوند، باید عضو آن شوند.

وی عنوان کرد: در کل باید از مربیان بومی تیم های خوزستانی در لیگ برتر کشور حمایت کرد و من هم از ویسی و باقری‌نیا کماکان حمایت می‌کنم و از مدیران این دو باشگاه نیز می‌خواهم به این دو مربی حداقل تا پایان هفته دهم که یک سوم از مسابقات می‌گذرد، فرصت دهند.

رییس کانون مربیان فوتبال خوزستان گفت: باقری‌نیا نیز از تجربه کافی برخوردار است که بلافاصله جا نزد. بالاخره فوتبال بالا و پایین‌های بسیاری دارد و باور کنید کسب یک پیروزی در مسجدسلیمان باعث بهتر شدن شرایط این تیم می‌شود. مطمئن باشید اگر مربیان دیگری برای این تیم ها بیایند، بازهم نتایج به همین صورت است و من از این مربیان بومی کاملا حمایت می کنم.

[divider]

چمن ورزشگاه غدیر اهواز آماده بهره‌برداری شد2014-09-02_14-42-58

عزیز صادقی اظهار کرد: با بسیجی که همه عوامل با یکدیگر داشتند، چمن ورزشگاه غدیر اهواز آماده برگزاری مسابقات شد و بر همین اساس از باشگاه‌های استقلال و فولادخوزستان درخواست کردیم که چمن ورزشگاه را از نزدیک ببینند و در صورت تمایل به برگزاری مسابقات خانگی در این ورزشگاه، هیات فوتبال آمادگی این را دارد که رقابت‌ها را در ورزشگاه غدیر برگزار کند.

وی ادامه داد: در صورت تمایل و موافقت دو باشگاه استقلال و فولاد بر میزبانی رقابت ها در ورزشگاه غدیر، ما نیز به سازمان لیگ نامه‌ای ارسال و این موضوع را اعلام خواهیم کرد.

مسؤل کمیته برگزاری مسابقات هیات فوتبال خوزستان در پاسخ به این سوال که با توجه به بازی روز پنجشنبه استقلال خوزستان و پدیده در اهواز امکان دارد از این بازی، مسابقات در غدیر برگزار شوند؟ گفت: خیر، برای این هفته دیداری در ورزشگاه غدیر انجام نمی‌شود اما برای هفته آینده مشکلی وجود ندارد.

[divider]

موسوی بهترین مدافع روی تور دور اول مسابقات جهانی والیبال2014-09-02_14-46-05

با پایان دور اول رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان که در لهستان برگزار می‌شود، تمام تیم‌ها یک بازی انجام دادند که در پایان بازی‌های دور اول، سیدمحمد موسوی در بخش دفاع روی تور با ۸ دفاع موفق، با اختلاف زیاد در صدر قرار گرفت.

رده‌بندی بهترین مدافعان روی تور به شرح زیر است:

۱- محمد موسوی، از ایران میانگین ۲

 ۲- ادگار توماس از استرالیا، میانگین ۱.۳۳

 ۳- ویکتو یوسیفوف از بلغارستان، میانگین ۱.۳۳

[divider]

اعزام رکاب‌زنان نوجوان خوزستانی به مسابقات کشوریdownload (7)

محمدعلی چابک، سرپرست هیات دوچرخه‌سواری استان  اظهارکرد: این مسابقات ۱۴ و ۱۵ شهریورماه در شاهین‌شهر اصفهان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تیم دوچرخه‌سواری استان متشکل از علیرضا و رضا دیناروند، مرتضی میرزاده و حسین شبانی به عنوان ورزشکار و ولی شش‌بلوکی به عنوان مربی است.

سرپرست هیات دوچرخه‌سواری خوزستان عنوان کرد: دوچرخه‌سواران در این رقابت‌ها در ماده‌های تایم‌تریل، استقامت، دورامتیازی و ۵۰۰ متر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به آمادگی تیم خوزستان برای حضور در این مسابقات، اظهارکرد: تیم حدود یک ماه است که در اردو به سر می‌برد و انتظارمان کسب مقام در این رقابت ها است.

چابک خاطر نشان کرد: برای آمادگی بیشتر تیم نیز از یازدهم (امروز) تا پانزدهم شهریورماه اردویی در اصفهان برپا خواهیم کرد.

[divider]

حضور سانداکاران نوجوان خوزستانی در انتخابی تیم‌ملیdownload (8)

این پیکارها ۱۴ و ۱۵ شهریورماه در قزوین برگزار خواهد شد.

در این مسابقات محمد کورکور، سامان پورحاجی، عادل شهرایسوند، ابوالفضل پاپی، آرش محمدی و دانیال مزبان‌پور، ووشوکاران اعزامی استان به این رقابت‌ها هستند.

حسن عسکری‌مهر به عنوان مربی و احمد عساکره به عنوان سرپرست، ووشوکاران استان را در این مسابقات همراهی می‌کنند.

[divider]

مسابقات اسکیت اسلالوم خوزستان2014-09-02_14-52-59

علی آریان‌نژاد، دبیر هیات اسکیت استان  اظهار کرد: مسابقات با حضور اسکیت‌بازان متولدان سال‌های ۷۹ تا ۸۲ و در بخش دختران صبح و بخش پسران بعدازظهر جمعه این هفته در اهواز انجام خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این رقابت ها را فعال‌کردن و راه‌اندازی این رشته در استان دانست و گفت: ما تا پیش از این تنها در رشته اسکیت سرعت فعالیت داشتیم. اسکیت دارای شش رشته مجزا است و امسال برنامه داریم که با توجه به وجود پیست های اسکیت‌برد و اگرسیو، این دو رشته را نیز فعال کنیم و می خواهیم از رده پایه این کار را آغاز کنیم.

دبیر هیات اسکیت خوزستان بیان کرد: همچنین در برنامه داریم که کلاس های مربیگری اسکیت نمایشی و رول‌بال را برگزار و در این زمینه نیز کار کنیم.

وی با اشاره به این‌که اهواز تنها شهر کشور است که پیست اگرسیو در حد جهانی دارد، گفت: اکنون این رشته در استان فعال نیست اما برنامه داریم که این رشته را فعال کنیم و همچنین با توجه به وجود این پیست در استان، تلاش می کنیم در آینده مسابقات کشوری این رشته را میزبانی کنیم.

[divider]

مسابقات کمربند طلایی ساواته خوزستان برگزار می‌شودdownload (9)

علی آغاجاری، دبیر هیات ورزش‌های رزمی استان  اظهارکرد: این رقابت ها پنج‌شنبه و جمعه این هفته به میزبانی ایذه برگزار می شود.

وی بیان کرد: در این پیکارها رزمی‌کاران رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شهرستان‌های بهبهان، ایذه، رامهرمز، قلعه‌تل، باغملک، سوسنگرد، شوشتر، ماهشهر و آبادان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

دبیر هیات ورزش‌های رزمی خوزستان گفت: این مسابقات در ۱۱ وزن برگزار می شود و پیش‌بینی می‌کنیم نزدیک به ۱۰۰ رزمی‌کار در آن شرکت کنند. به نفرات اول هر وزن نیز کمربند طلایی اهدا می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ۱۴ شهرستان استان در این سبک فعال هستند و با توجه به این که این سبک صاحب تیم‌ملی است، این رشته اهمیت ویژه ای برای هیات و اداره‌کل ورزش و جوانان استان دارد.

https://hoorkhabar.ir/247921کپی شد!
81
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.