جلسه تودیع و معارفه مدیران کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان برگزار شد

تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان برگزار شد.

پیش از ظهر امروز جلسه تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان برگزار شد.

در این جلسه از زحمات لفته منصوری تقدیر و منصور کوهی رستمی به‌عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان منصوب و معرفی شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی پیشین استان با تقدیر و تشکر از کتابداران و کارکنان ستادی نهاد در استان و شهرستانها، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته دائمی نهضت مطالعه مفید در استان و شهرستان‌ها، نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه سراسر استان، اساتید دانشگاه و قطب کتابداری دانشگاه شهید چمران و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان، شوراهای اسلامی شهر و روستا، استاندار خوزستان و فرمانداران و شهرداران سراسر استان و دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران، مدیریت فرصتی برای خدمت است نه منت؛ مدیریت از نوع مالکانه و ملوکانه بر سازمان‌ها غیراسلامی است.

لفته منصوری افزود: در ۲۸ ماه گذشته سرمایه اجتماعی بزرگی در نهاد کتابخانه‌های عمومی خوزستان در ابعاد اعتماد اجتماعی، مشارکت اجتماعی و انسجام اجتماعی ایجاد شد و این عامل فصل نوینی را در زمینه رشد و توسعه کتابخانه‌های عمومی گشود.

وی گفت: از تاسیس نخستین کتابخانه عمومی استان در سال ۴۳ که یک سال از من بزرگ‌تر است و به نام علامه طباطبایی در بهبهان ایجاد شده تا اردیبهشت ماه ۹۱ که مسئولیت اداره کل را پذیرفتم ۴۸ سال از عمر کتابخانه‌های عمومی سپری شده بود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی پیشین خوزستان تصریح کرد: ۱۵۳ کتابخانه عمومی با متوسط سالیانه سه کتابخانه با زیربنای ۷۶ هزار و ۳۳۵ مترمربع یعنی در هر سال یکهزار و ۵۹۰ مترمربع و یک میلیون و ۵۵۹ هزار و  ۷۰۸ جلد کتاب یعنی متوسط سالیانه ۳۲ هزار و ۴۹۴ جلد کتاب و ۱۲ هزار و ۶۰۲ صندلی یعنی در هر سال ۲۶۳ صندلی افزوده شده، تحویل گرفتم.

منصوری افزود: اما با توکل بر خدا و استمداد از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) با همان سرمایه اجتماعی و در سایه حمایت نماینده ولی فقیه و علمای بزرگ استان، استانداران و فرمانداران و مسئولان استان با همت و تلاش صادقانه و فداکارانه همکارانم در استان امروز رشد و توسعه در خور استان خوزستان در نهاد کتابخانه‌های عمومی ایجاد شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی پیشین خوزستان گفت: در مردادماه امسال کتابخانه‌های ما به ۲۱۶ باب معادل ۴۱ درصد رشد، زیربنا به ۹۵ هزار و ۷۴۰ مترمربع معادل ۲۵ درصد رشد، صندلی به ۱۶ هزار و ۴۶۶ عدد معادل ۳۱ درصد رشد و کتاب به ۲ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۴۰۲ جلد معادل ۵۲ درصد رشد رسیده است.

این مسئول ادامه داد: ظرف این مدت ۲۸ ماه یکصد و ۴۶ جوان تحصیل کرده جذب کتابخانه‌های عمومی شدند که این عدد شاید معادل کل استخدام‌های پس از انقلاب دیگر دستگاه‌های فرهنگی استان باشد.

کوهی رستمی، دانشجوی دوره دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و به عنوان مدرس در دانشگاه شهید چمران و پیام نور اهواز مشغول است.

وی سوابق اجرایی معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، رئیس کتابخانه مرکزی استان خوزستان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهواز و عضویت هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی خوزستان را در کارنامه خود دارند.

رستمی همچنین دارای بیش از ۱۵ کتاب و مقاله علمی و پژوهشی در مجلات و سمینارهای ملی و بین المللی در موضوعات کتاب، مطالعه و کتابخانه‌های عمومی است.

لفته منصوری مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان پس از ۲۸ ماه دوره تلاش در نهاد کتابخانه‌های عمومی از حوزه فرهنگ به حوزه صنعت بازگشت.

https://hoorkhabar.ir/247873کپی شد!
65
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.