آمریکایی‌ها باعث به وجود آمدن تروریسم در منطقه شده‌اند/ اقتصاد مقاومتی با بخشنامه محقق نمی‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد آمریکایی‌ها باعث به وجود آمدن تروریسم در منطقه شده‌اند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در سخنانی در نخستین گردهمایی معاونین روابط عمومی بسیج اظهار داشت: بسیج و نقش روابط عمومی یک کار سخت است.

وی افزود: یک حرکت منحصر به فرد در امت اسلامی به وجود آمد که امروز با شرایط ایجادشده تبدیل به یک رکن مهم در استقامت انقلاب اسلامی شده است و بدون بسیج هیمنه انقلاب اسلامی نمی‌توانست ظهور کند. کشورهای منطقه را می‌بینیم که با مشکلاتی مواجه هستند اما امنیت و آرامش در ایران وجود دارد که به یمن حضور بسیج و صحنه‌گردانی بسیج است. بسیج یک رکن و اصل مهم در استقامت ملی کشور است که در بخش‌های مختلف ظهور و بروز یافته است.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب حرکات بسیجی‌وار توسط جهاد سازندگی ایجاد شد، آنان خودشان داوطلبانه به روستاهای محروم می‌رفتند و در آنجا کار می‌کردند تا امکانات به این روستاها برسد، به فاصله اندکی امام (ره) جریان بسیج را به عنوان یک حرکت مهم بیان کرد، آن زمان مسئله مهم دفاع مقدس بود، باید جبهه‌های ما پر از نیرو می‌شد، آن زمان موانع بسیار زیادی وجود داشت، در دفاع مقدس ابتدا بنی‌صدر که فرماندهی کل قوا را هم گرفته بود، اجازه نمی‌داد بسیج در جبهه‌ها حضور یابد، یک تخیلاتی داشت و می‌گفت جنگ کلاسیک ما باید پیشرفت کند، باید به شیوه اشکانیان بجنگیم اما زمانی که او از فرماندهی کل قوا عزل شد و بعد هم مجلس عدم کفایت او را به تصویب رساند، فضا برای حضور بسیج در جبهه‌ها مهیا شد، بدون تردید نقش بسیج و سپاه یک امر اساسی در موفقیت‌های انقلاب اسلامی بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: حضور مردمی به دفاع مقدس شکل و حیات داد و بعد از دفاع مقدس که توجه به داخل کشور باید بیشتر می‌شد، باز هم امام راحل راه را برای حضور بسیج در بخش‌های مختلف باز کرد، این ماموریت بسیار مهم و جامعی بود که بسیج به عنوان یک جریان متعهد و از دل مردم برخاسته بتواند نقش عمده‌ای را بازی کند، بسیج در شرایط و فراز و فرودهای مختلف سیاسی واقعا در صحنه بود و ماموریت دفاع از انقلاب را به نحو بسیار خوبی محقق می‌کرد.

وی ادامه داد: امروز با این عقبه تاریخی، بسیج می‌خواهد یک حرکتی را آغاز کند، شرایطی که امروز برعهده داریم اولویت‌هایی را به وجود آورده که بسیج نیز اولویت‌ها را متناسب با حوزه فعالیت خود برمی‌گزیند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه بسیج صرفا یک فریاد نیست، گفت: بسیج یک ندای بلند برای یک ناهنجاری نیست، بلکه بسیج فریاد بلند همراه با ندای طبیبانه و حضور در صحنه است، بسیج این شهامت را داشت که خودش به صحنه بیاید.

رئیس مجلس تاکید کرد: بسیج یک فریاد همراه با ایثار‌گری و فداکاری و مسئولیت‌پذیری است، ایثارگری در ذات بسیج وجود دارد، حضور در صحنه و نگاه طبیبانه از ویژگی‌های مهم بسیج است.

لاریجانی با بیان اینکه ما در صحنه مصاف داریم، گفت: این یک مصاف واقعی است و ژست نیست، اولین مصاف بین‌المللی است که یک گوشه آن مسائل هسته‌ای است، غربی‌ها ذیل مسائل هسته‌ای اهداف دیگری را دنبال می‌کنند، آنها نقش ایران در منطقه را مدنظر دارند و می‌گویند ایران موازنه قدرت را در منطقه تغییر داده است.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشورمان با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی  بیداری‌هایی را در منطقه به وجود آورده است که غربی‌ها به انحاء مختلف با آن مبارزه می‌کنند، توضیح داد: ما خودمان را مسئول امنیت منطقه می‌دانیم اما شما (غربی‌ها) نمی‌گذارید مسلمانان در حالی که می‌توانند، امنیت خودشان را برقرار کنند، شما شرایط را غبار‌آلود می‌کنید، آمریکایی‌ها باعث به وجود آمدن تروریسم در منطقه شدند، زمانی که آمریکا کشوری را اشغال می‌کند، به طور طبیعی جوانان آن کشور لازم می‌دانند در برابر شما قیام و مقاومت کنند، شما اشغال نکنید، تروریسم در منطقه از بین می‌رود، اگر شما با تروریسم برخورد تاکتیکی نکنید مسئله تروریسم در منطقه وجود نخواهد داشت.

رئیس مجلس ادامه داد: مسلمانان دنبال ترور نیستند. این شما هستید که چه در افغانستان و چه در عراق پشت صحنه به این افراد کمک می‌کنید تا جریان‌های بدلی به وجود آید تا این افراد هم وجهه اسلام را خراب کنند و هم آلت دست شما شوند.

وی با تاکید بر اینکه شما و ایادی‌تان در منطقه، تروریسم را به وجود آورده اید، گفت: بنده خودم از یکی از مسئولان امنیتی یکی از کشورها پرسیدم شما که تا این حد نگران امنیت منطقه هستید چرا امکانات در اختیار تروریسم‌ها در افغانستان و پاکستان قرار می‌دهید؟ او گفت که بنده قبول دارم ما این تروریسم‌ها را به وجود آوردیم، پشتیبانی و کمک کردیم ولی اشتباه بود.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها اگر می‌خواهند با تروریسم مبارزه کنند، کشورها را اشغال و بمباران نکنند، اگر دنبال مبارزه با تروریسم هستید، با تروریسم به صورت تاکتیکی برخورد کنید، جریان تروریسم زمانی که به وجود آمد، اختیارش دست شما نیست، فکر انقلاب اسلامی یک فکر مجاهدانه پاک است، اصیل و مسئولیت‌شناس است، کشتار وحشیانه و ترور در ذات حرکت انقلاب اسلامی نیست.

لاریجانی با تاکید بر اینکه ما صد در صد مخالف کشتار وحشیانه و ترور هستیم، گفت: حرکت انقلاب اسلامی یک جریان اصیل مجاهدانه و مسئولیت‌شناس است، حزب‌الله و مقاومت فلسطین جریان انقلاب اسلامی را درک کرده است، آنان ترور نمی‌کنند، طرف مقابل باید اندازه این جریان را درک کند، دنبال فریبکاری نباشد و بداند مانور دادن در مذاکرات هسته‌ای تاثیری بر ایران نخواهد گذاشت، ما این پدیده را می‌شناسیم، باید واقعیت را بپذیرید، ۳۵ سال است با این واقعیت مبارزه می‌کنید اما کاری از پیش نبردید، شاید گاهی سختی‌هایی به ایران وارد شده اما این سختی‌ها را ایران هضم کرده است.

رئیس مجلس در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: نکته دوم مقاومت و استقامت در درون است، هرچه انسجام ما قوی‌تر باشد، برابر این وظیفه بین‌المللی پیروز می‌شویم، هرگاه متفرق باشیم، به سادگی نمی‌توانیم توفیق یابیم، هر زمان در مسائل مهمی متحد بودیم و تفرقه نداشتیم، موفق شدیم، مسائل بین‌المللی امروز ما نیز نیازمند اجتماع و همگرایی است.

رئیس قوه مقننه کشورمان بر همین اساس با تاکید بر اینکه تفرقه موجب می‌شود شیطان بتواند امت اسلامی را بی‌خاصیت کند، گفت: پیام امام(ره) در انقلاب وحدت بود، در این مصاف نیازمند وحدت هستیم، بدانیم کشوری که راهنما و پیشوای بزرگی دارد نباید در درونش دغدغه اینگونه مسائل ایجاد شود، ما باید این شاخص را مبنا قرار دهیم و بر اساس این مبنا حرکت کنیم، یکی از عوامل توفیق ملت ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشتن رهبران بزرگ است چه امام و چه مقام معظم رهبری، که عادل، فهیم و مجاهد هستند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه باید قدر نعمت وحدت را بدانیم، تصریح کرد: مسائل منطقه‌ای در شرایط فعلی بسیار پرتحرک است، در برابر این موج باید بسیار استقامت داشت و مقاوم بود، پدیده‌ای که امروز در منطقه خلق شده، نوعی آدم‌کشی جدید است که به راه افتاده و البته پدیده زشت و بدسیمایی برای مسلمانان است، ما باید در راه درست منسجم باشیم، در حوزه اقتصاد مشکلات زیادی در کشور وجود دارد که برخی از آنان ریشه‌ای است، برخی مشکلات نیز تاثیر تحریم‌هاست، برخی مشکلات هم ناشی از تصمیمات سلیقه‌ای است که اخذ شدند، اقتصاد مقاومتی باید در جامعه رخ دهد و لپ مطلب اقتصاد مقاومتی رونق یافتن تولید است، باید شرایط کشور به گونه‌ای شود که مردم درگیر کارها شوند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به صورت بخشنامه‌ای قابل حل نیست، تاکید کرد: شما بسیجیان می‌توانید کارآفرینی را خلق کنید، شما در همه روستاها هستید و در همه بخش ها حضور دارید، یکی از مشکلات ما این است که روستاهای ما رشد نکردند و احتیاج به کارآفرینی و سرمایه‌گذاری‌های تکمیلی دارند، روستاهای ما مشکل آب دارند، نیاز است که بسیج دست روستائیان را بگیرد تا روستاهای ما نیز شکوفا شوند.

رئیس مجلس در بخش پایانی سخنانش با یادآوری اینکه چرخه اقتصادی روستاها باید از نظر تولید کشاورزی توانمند شوند، گفت: شما بسیجیان اگر می‌خواهید در حوزه اقتصاد چالش مهم کشور را رصد کنید، باید بدانید که این چالش کارآفرینی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر روحانیت از حرکت فکری و سیاسی جامعه جدا باشد نقص مهمی در کشور رخ می‌دهد، اگر می‌خواهیم کار فرهنگی در کشور انجام دهیم و انحرافات حاصل نشود، باید بدانیم اسلام امروزی ما حاصل تفقهی است که روحانیت در اسلام انجام داده‌اند، مسلمان بودن غیر از اسلام‌شناس بودن است و اهمیت اطلاع‌رسانی به اندازه اهمیت استفاده از ابزارهای هنری برجسته نیست.

https://hoorkhabar.ir/247322کپی شد!
60