سه نمایش از اندیمشک در جشنواره تئاتر خوزستان

رییس انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک از راهیابی سه اثر نمایشی هنرمندان این شهرستان به جشنواره تئاتر استان خوزستان خبر داد.

محمد یاقوت‌پور اظهار کرد: سه اثر نمایشی «هراسه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ، «ویریا» به نویسندگی و کارگردانی حبیب پرتاری و نمایش «به موازات» به نویسندگی امین آبان و کارگردانی امین پورمند برای شرکت در جشنواره تئاتر استانی که در ۲۶ شهریور امسال در اهواز برگزار می‌گردد انتخاب و معرفی شدند.

وی افزود: آثار نمایشی هراسه و ویریا با موضوع آیینی، سنتی و نمایش به موازات نیز با موضوع هشت سال دفاع مقدس در این جشنواره استانی شرکت خواهند کرد.

رییس انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک اضافه کرد: اندیمشک مهد جشنواره تئا‌تر کشوری لاله‌های سرخ است و ما نیز تلاش داریم که با حمایت از گروه‌های نمایشی گامی مثبت در زمینه هنر تئا‌تر و آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با این هنر در شهرستان فراهم آوریم.

یاقوت‌پور تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی و سازماندهی اصولی، زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی حرفه‌ای در بخش‌های گوناگون این هنر اعم از بازیگری، نویسندگی، کارگردانی، طراحی صحنه و لباس را در بین هنرمندان فراهم سازیم که محقق شدن این امر همکاری و مساعدت جدی مسؤولان شهرستان و استان را می‌طلبد.

وی ادامه داد: با توجه به این که بیش از ۱۲ سال است که سالن سینمای این شهرستان تعطیل بوده تلاش داریم که با حمایت مسؤولان و با اجرای نمایش به صورت هفتگی در تالار خورشید این شهرستان چراغ صحنه و تئا‌تر را روشن نگه داریم.

رییس انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک بیان کرد: در این شهرستان بیش از ۴۰۰ نفر از علاقمندان به هنر نمایش در قالب شش گروه نمایشی فعالیت می‌کنند.

https://hoorkhabar.ir/246156کپی شد!
63
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.