حاجی: نباید به نسل دوم اصلاح‌طلبان سخت گرفت / اصلاح‌طلبان دست و پای دولت هستند

وزیر دولت اصلاحات، اصلاح‌طلبان را دست، پا و مغز دولت یازدهم نامید و گفت: برخی از جوانان اصلاح‌طلب برای ایجاد تشکل احساس مسؤلیت کرده‌اند و نباید به آنها سخت گرفت.

مرتضی حاجی عضو بنیاد باران عصر امروز یکشنبه در حاشیه مراسم ختم مرحوم ترکان، در پاسخ به سؤالی درباره کاندیداتوری خود برای انتخابات مجلس، اظهار داشت: بنده در این زمینه برنامه‌ای ندارم. حاجی درباره اینکه برنامه بنیاد باران به عنوان یک موسسه فرهنگی برای دولت چیست، تصریح کرد: بنیاد باران برای دولت برنامه فرهنگی نداشته و در حد توان خود و در جلساتی که برگزار می‌کند، بحث‌های مطرح می‌شود اما برنامه عمومی ندارد.

وزیر دولت اصلاحات درباره تشکیل حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: ‌ما به علائق و سلیقه جوانان احترام می‌گذاریم و جوانان علاقمند هستند که تشکل داشته باشند و در این زمینه احساس تکلیف ومسئولیت کرده‌اند لذا ما این امر را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم خدا به آنها کمک کند که در مسیر اصلاح و درست قدم بردارند.

وی درباره این نکته که برخی اصلاح‌طلبان به این تشکل به خاطر اینکه خود را نسل دوم اصلاح‌طلبان نامیده است انتقاد دارند، گفت: برای خودشان نام‌گذاری کردند، شما سخت نگیرید.

حاجی درباره اینکه ما سخت نمی‌گیریم و این خود اصلاح‌طلبان هستند که به این نکته اعتقاد دارند، تاکید کرد: نباید درباره نامگذاری سخت بگیریم.

وزیر دولت اصلاحات در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نظر شما درباره اظهار نظر حجاریان پیرامون اینکه اصلاح‌طلبان ستون فقرات دولت هستند، اظهار داشت:‌ تعابیری که به کار می‌رود مبتنی بر سلیقه افراد در تشخیص آن چیزی است که اتفاق افتاده است. لذا به تشخیص آقای حجاریان ستون فقرات این دولت، اصلاح‌طلبان بودند چرا که جمعی از آنها در دولت حضور دارند اما اینکه چه اندازه کارآمدی دارند و می‌توانند در جهت‌دهی خطوط دولت نقش داشته باشند باید در عمل دید.

وی ادامه داد: باید زمان بیشتری از عمر این دولت بگذرد و این یک سال پرتلاش و در عین حال پردست‌انداز سپری شود تا بتوان بهتر در این زمینه قضاوت کرد.

وی در عین حال یادآور شد: بالاخره اصلاح‌طلبان در این دولت حضور دارند، آنها یا ستون فقرات، یا دست یا پا و یا مغز دولت هستند و فعالیت می‌کنند.

عضو بنیاد باران درباره سرلیستی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس گفت: بحث سرلیستی هنوز خیلی زود است و ابتدا باید کاندیدا مشخص شود تا بینیم چه کسی سرلیست شود بهتر است. هر چند برای انتخابات مجلس سر و آخر لیست تفاوتی ندارند و هر کسی به مجلس برود نماینده است.

وی درباره اینکه شما محوریت آقای عارف را در انتخابات می‌پذیرد یا نظر آقای عطریانفر را برای حمایت از لاریجانی قبول دارید، تصریح کرد: این نظر آقای عطریانفر است و محترم است و من موافق این نظر نیستم.

منبع : فارس

https://hoorkhabar.ir/244255کپی شد!
84