برنامه‌ریزی برای ایمن‌سازی مسیر خط آهن جنوب ـ تهران

قائم مقام راه آهن کشور گفت: برنامه‌ریزی برای ایمن‌سازی و کیفی‌سازی مسیر خط آهن جنوب ـ تهران در دستور کار راه آهن جمهوری اسلامی قرار دارد.

احمد خدایی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه آهن زاگرس با تاکید بر کیفی‌سازی مسیر راه آهن تهران ـ جنوب اظهار کرد: خط آهن اندیمشک ـ دورود با توجه به شرایط خاصی که به لحاظ کوهستانی بودن دارد نمی‌تواند دو خطه شود اما برنامه‌ریزی شده تا با روش‌های دیگر این مسیر ایمن‌سازی و کیفی‌سازی شود.

وی افزود: به منظور کیفی‌سازی این مسیر در سال‌های گذشته، برنامه‌ریزی‌هایی صورت پذیرفته اما در اعتبارات جدید راه آهن هزینه اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

قائم مقام راه آهن جمهوری اسلامی اضافه کرد: با توجه به اینکه در اکثر کشورهای جهان، ایستگاه‌های راه آهن در مراکز شهری و هسته مرکزی شهر مستقر هستند، اما در کشور ما تلاش می‌شود تا ایستگاه‌های راه آهن به خارج از شهرها منتقل شود.

خدایی خاطر نشان کرد: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی تلاش دارد که ضمن فراهم کردن دسترسی آسان مردم به قطار در شهرها مراکز راه آهن را در مراکز شهری ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در این زمینه نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم، عنوان کرد: باید زیباسازی و کیفی‌سازی خدمات در ایستگاه‌ها را مورد توجه جدی قرار داده و سعی کنیم مشکلاتی را که در زمینه استقرار و وجود ایستگاه‌های راه آهن در شهرها وجود دارد با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح به حداقل برسانیم.

https://hoorkhabar.ir/244217کپی شد!
84
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.