برای حضور در جام‌جهانی برزیل ۲۰ میلیارد می‌خواهیم/ استعفایم شوخی بود!

رئیس فدراسیون فوتبال موفقیت‌ تیم‌های ملی فوتبال، تیم ملی فوتبال ساحلی و تیم بانوان را بهترین اتفاق ورزشی در سال ۹۲ برای خود عنوان کرد و شکست تیم ملی برابر لبنان را تلخترین اتفاق این سال. وی که این روزها حضور موفق تیم ملی در جام جهانی بزرگترین دغدغه‌اش است، می‌گوید حدود ۲۰ میلیارد تومان برای آماده‌سازی تیم ملی جهت حضور موفق در جام جهانی ۲۰۱۴ نیاز دارد.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، در خصوص مسائل اخیر فوتبال ایران بویژه بحث استعفای خود، لغو اردوهای آفریقای جنوبی و اتریش تیم ملی و انتخاب نل وینگادا به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید گفتگویی را با خبرنگار مهر انجام داد که متن آن را در زیر می‌خوانید:

دلیل اصلی لغو اردوی آفریقای‌جنوبی
کفاشیان در مورد احتمال لغو اردوی آفریقای جنوبی به دلیل مشکلات مالی و اینکه آیا وزارت ورزش و جوانان در خصوص برنامه‌های تیم ملی حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد؟، افزود: یکی از دلایل اصلی که باعث شده تا مبحث لغو احتمالی اردوی تیم ملی در آفریقای‌ جنوبی مطرح شود زیاد به مسائل مالی بر نمی‌گردد زیرا مطمئنم وزیر ورزش و جوانان به تعهداتی که در حمایت از تیم ملی در راه آماده‌سازی برای حضور در جام جهاتی داده، پایبند خواهد بود.

تاثیر غیبت ملی‌پوشان در لغو اردو
وی افزود: دلیل اصلی بحث لغو احتمالی اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی به این موضوع بر می‌گردد که کارلوس کی‌روش برخی از بازیکنان ملی‌پوش را که از ارکان اصلی تیم ملی نیز محسوب می‌شوند، را نمی‌تواند در این اردو در اختیار داشته باشد. کی‌روش می‌گوید اگر بخواهد با یک تیم ناقص به اردو برود، که فایده‌ای ندارد.

آمادگی فدراسیون برای برگزاری در اردوی آفریقای جنوبی
رئیس فدراسیون فوتبال همچنین خاطرنشان کرد: درست است ما در فدراسیون فوتبال مشکلات مالی داریم اما اگر کارلوس کی‌روش قصد برگزاری این اردو را داشته باشد، کار را پیش می‌بریم و از هر لحاظ آمادگی کامل را برای برگزاری اردوی تیم ملی داریم.

تصمیم جدی فدراسیون برای حفظ کی‌روش
آیا شما به کارلوس کی‌‎روش گفته‌اید به دلیل کمبود منابع مالی برای تمدید قراردادش، او می‌تواند بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ برود؟، وی در مورد این مساله تاکید کرد: این موضوع صحت ندارد و تصمیم جدی فدراسیون حفظ کی‌روش و تمدید قرارداد با وی است و طبیعی است اگر با او تفاهم مالی نداشته باشیم، وی به سراغ پیشنهادات دیگر خود خواهد رفت.

تمدید قرارداد کی‌روش چه فایده‌ای دارد
کفاشیان در همین زمینه تاکید کرد: من تمام تلاش خود را به کار می‌بندم تا منابع مالی لازم را برای حفظ کارلوس کی‌روش فراهم کنم اما اگر این اتفاق نیفتد، چه فایده‌ای دارد که قراردادش را تمدید کرده و در هنگام پرداخت‌ها به اختلاف و مشکل بخوریم.

هزینه ۲۰ میلیاردی برای اجرای برنامه‌های تیم ملی
وی در پاسخ به این پرسش که چقدر بودجه برای آماده سازی کامل تیم ملی و انجام بازی های تدارکاتی که پیش بینی شده نیاز دارید، یادآور شد: ما حدود ۲۰ میلیارد تومان برای آماده سازی و اجرای کامل برنامه‌های تیم ملی نیاز داریم که البته بخشی از این پول به تعهدات مالی قبلی ما در این خصوص باز می‌گردد که باید پرداخت شود.

کی‌روش می‌خواهد یک ایرانی در کادر فنی‌اش باشد
رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا شما مربیان ایرانی همچون مجید صالح را برای اضافه شدن به کادر فنی تیم ملی معرفی کردید؟، اظهار کرد: خود کی‌روش می‌خواهد که یک مربی ایرانی در کادرفنی وی حضور داشته باشد و قرار است خودش مربیان مد نظرش را به ما معرفی کند که تا این لحظه چنین اتفاقی صورت نگرفته است. ضمن اینکه ما هیچ گزینه‌ای را به وی معرفی نکرده و در امور فنی مربوط به کادر فنی به هیچ وجه دخالت نمی‌کنیم.

پیگیری برای احقاق حقوق فدراسیون و باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی
وی در خصوص احقاق حقوق واقعی حق پخش تلویزیونی فدراسیون فوتبال از صدا و سیما تصریح کرد: همچنان سر سختانه بر موضع خود برای دریافت حق واقعی پخش تلویزیونی از صدا و سیما هستیم و بازهم تاکید می‌کنم، اگر لازم شود اجازه پخش بازی‌ها را نخواهیم داد و از صدا و سیما می‌خواهیم در این خصوص طبق استانداردهای جهانی عمل کند.

طرح مجلس برای تاسیس شبکه فوتبال
کفاشیان در ادامه به موضوع جالبی هم اشاره کرد: برای اینکه باشگاه‌ها در این خصوص به حق خود برسند، باید این موضوع قانونمند شود و در این راستا با مجلس مکاتباتی داشته‌ایم و قرار شده با تاسیس شبکه‌ای تحت نام فوتبال، اختیارات این شبکه را هم به خود ما بدهند.

همکاری لازم با فیفا در مورد پرونده قهرمانی
وی در مورد ورود فیفا به پرونده منتسب به محسن قهرمانی و تبانی در فوتبال، خاطرنشان کرد: وقتی رسانه‌ها در داخل به چنین پرونده‌هایی می‌پردازند، آنها نیز پیگیری می‌کنند و در صورت نیاز در این خصوص همکاری لازم را با فیفا خواهیم داشت.

دلایل انتخاب وینگادا
رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مورد آخرین وضعیت همکاری وینگادا با فدراسیون فوتبال و دستیارانش گفت: بعد از مطالعاتی که در مورد گزینه‌های مختلف داخلی و خارجی داشتیم، بالاخره به وینگادا رسیدیم زیرا همه ملاک‌های فدراسیون برای هدایت تیم امید را دارد. وینگادا در سوابق کاری‌اش پیشینه هدایت تیم امید پرتغال و چند تیم امید دیگر را دارد که این برای تیم امید ایران می‌تواند یک فاکتور مثبت باشد.

توافق با نلو روی دستیاران
وی در مورد شرایط قرارداد وینگادا خاطرنشان کرد: قرارداد نلو یکساله است و مبلغ ۳۶۰ هزار دلار در چهار قسط به وی پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه برای دستیاران وی هم به توافق رسیدیم. قرار است در صورت صعود تیم امید به المپیک پاداش ویژه‌ای به وی پرداخت شود.

تدوین برنامه‌های تیم امید
کفاشیان در مورد برنامه‌های آینده تیم فوتبال امید نیز تاکید کرد: تمام اردوهای در نظر گرفته شده، برای این تیم برنامه‌ریزی شده و براساس مطالعاتی که داشتیم، این برنامه‌ها را تنظیم کرده‌ایم. ما بازی‌های اینچئون را در پیش داریم که تیم امید در آن حضور خواهد داشت. ضمن اینکه مسابقات مقدماتی المپیک را هم در پیش داریم.

بهترین و بدترین اتفاقات سال ۹۲
وی در خصوص بهترین و بدترین اتفاق سال ۹۲ از نظر خودش یادآور شد: بهترین اتفاق سال ۹۲ برای من”سه اولین” است. برای نخستین بار تیم ملی فوتبال ایران به عنوان تیم نخست گروه خود به جام جهانی برزیل صعود کرد، برای اولین بار تیم فوتبال ساحلی ما قهرمان جهان شد و برای نخستین بار تیم فوتسال بانوان ما نایب قهرمان آسیا شد. ضمن اینکه بدترین آن نیز باخت تیم ملی ایران به لبنان در مرحله مقدماتی جام جهانی بود.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در مورد آرزویش برای سال ۹۳ هم اذعان داشت: سال آینده یک سال سخت و پرفشار خواهد بود که سه آرزوی بزرگ در آن دارم. اول اینکه تیم امید بتواند به المپیک صعود کند، دوم کسب میزبانی جام ملت‌های آسیا و اما بزرگترین آرزوی من در این سال، صعود تیم ملی به مرحله دوم جام جهانی برای نخستین مرتبه است.

با رسانه ها در خصوص استعفایم شوخی کردم
وی در خصوص صحبت‌هایی که در برخی از رسانه‌ها مبنی بر دادن استعفا در صورت استمرار مشکلات موجود بویژه معضلات مالی فدراسیون مطرح کرده بود، خاطرنشان کرد: من با آن رسانه‌ها در این خصوص شوخی کردم.

آرزوی موفقیت برای نمایندگان ایران در آسیا
کفاشیان در خاتمه در خصوص عملکرد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: به غیر از استقلال که تا به امروز با بدشانسی مواجه شده، خوشبختانه سایر نمایندگان ما در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی بدست آورده‌‎اند. امیدوارم هر چهار تیم بتواند به مرحله دوم این مسابقات هم صعود کنند.

https://hoorkhabar.ir/2437کپی شد!
117