عماد: امکان جذب نیرو در دستگاه‌های اجرایی وجود ندارد

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: در طول چند سال‌گذشته به حدی نیروی انسانی به بدنه دولت تزریق شده که دستگاه‌های اجرایی به شکل بی‌سابقه‌ای فربه شده‌اند و دیگر امکان جذب نیرو وجود ندارد.

علی عماد  درباره برنامه دولت برای جذب نیرو در دستگاه‌های دولتی که با کمبود نیرو مواجه هستند، با بیان این مطلب اظهارکرد: البته این موضوع بیشتر در شهرهای بزرگ اتفاق افتاده است و در شهرهای کوچک و استان‌های محروم که فرار نیرو وجود دارد، کمبود نیروی انسانی در دستگاه‌های دولتی محسوس و قابل رؤیت است.

وی با اشاره به تصویب نقشه راه اصلاح نظام اداری در جلسه ۱۶۲ شورای عالی اداری به عنوان مبنای کار در این زمینه، خاطرنشان‌کرد: دولت در این طرح برای کاهش هزینه‌های جاری خود و ارائه خدمات بیشتر با نیروهای موجود، درصدد برون‌سپاری خدمات و واگذاری کار به مردم، جلب مشارکت بیشتر مردم در انجام امور و خرید خدمات از طریق مردم در وهله اول به وسیله پیشخوان‌های دولت و در مرحله دوم اجرایی کردن دولت الکترونیک است.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان افزود: در صورت تحقق این امر دولت به سمت کاهش تصدی‌گری و چابک‌سازی و کوچک‌کردن بدنه خود حرکت می‌کند و با واگذاری کارها به مردم بودجه جاری را کاهش می‌دهد.

عماد با استناد به یک آمار رسمی تصریح‌کرد: امروزه حدود ۸۵ درصد بودجه عمومی کشور صرف هزینه‌های جاری و تنها ۱۵ درصد صرف امور عمرانی می‌شود. این برای کشور یک فاجعه است که نفت، سرمایه این نسل و نسل‌های آینده را بفروشیم و حقوق و هزینه‌های جاری را پرداخت کند. نفت سرمایه‌ای است که باید به سرمایه دیگری تبدیل و از سود سرمایه بعدی آن در جهت اعتبارات جاری استفاده شود اما هنوز این اتفاق در کشور ما محقق نشده است.

وی با بیان این‌که دولت با اصلاح نظام اداری درصدد است بار بودجه جاری را از دوش مردم بردارد و بودجه عمرانی را در جهت رفاه و خدمات مردم افزایش دهد، گفت: در این راه رسانه‌ها نقش به‌سزایی در آگاه‌سازی مردم و توجیه مدیرانی خواهند داشت که ممکن است در مسیر اجرای این طرح خواسته یا ناخواسته مقاومت کنند؛ در این‌صورت می‌توانیم کمبود نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی را با توزیع امکانات و خدمات به خارج دستگاه‌ها رفع و دستگاه‌ها را برای وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت عالیه آماده کنیم.

معاون پشتیانی و توسعه منابع انسانی استانداری خوزستان عنوان‌کرد: اگر این اتفاق محقق شود حرکت بسیار بزرگی خواهد بود و موانع توسعه کشور از پیش پای مردم، دستگاه‌های اجرایی و در نهایت دولت برداشته خواهد شد.

https://hoorkhabar.ir/241189کپی شد!
56
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.