استاندار خوزستان با خانواده شهیدان مصطفوی دیدار کرد

استاندار خوزستان شب گذشته به مناسبت هفته دولت با خانواده پاسدار شهید تازه تفحص شده “سید محمود مصطفوی” در اهواز دیدار کرد.

عبدالحسن مقتدایی با حضور در منزل شهیدان سید مهدی، سید اسماعیل و سید محمود مصطفوی‏، ضمن بیان مراتب تسلیت به خانواده آن‌ها‏، به مقام شامخ این شهیدان بزرگوار ادای احترام کرد.

استاندار خوزستان در دیدار با مادر و فرزندان این شهیدان، یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشت و خطاب به مادر این شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی گفت: صبر و پایداری شما درس بزرگی برای ما است که خود از جنس جنگ، جبهه و به نوعی هم‌خانواده هستیم.

وی با مرور خاطرات دوران دفاع مقدس به‌ویژه اوایل شروع جنگ تحمیلی، افزود: از یاد نمی‌رود که در جاده اهواز به خرمشهر تقاطع پادگان دژ زمانی که اسلحه نداشتیم دوستان رزمنده ما با کوکتل‌مولوتف ماشین‌های زرهی عراقی را می‌زدند. در آن شرایط تجهیزات نظامی کم داشتیم و رزمندگان خیلی سختی کشیدند اما عملیات‌های بعدی سازمان یافته شد. والفجر ۸ و کربلای ۴ علی‌رغم داشتن تلفات سنگین، سازمان یافته بودند.

مقتدایی اظهارداشت: وقتی به آن دوران برمی‌گردیم می‌بینیم که رزمندگان بچه‌های خالصی بودند و برخی از آنان باخلوص نیت عروج کردند. ما که مانده‌ایم در واقع برای یک آزمون دیگر تجدید شده‌ایم و باید امتحان دهیم و امیدوارم که در این آزمون  قبول شویم. این قبولی همان عاقبت به‌خیری است.

در این دیدار فرزند شهید محمود مصطفوی و مادر این شهیدان والامقام گوشه‌هایی از خاطرات شهید محمود مصطفوی را مرور کردند و یاد این فرزندان رشید و دلاور خطه خوزستان را گرامی داشتند.

مادراین شهید، خلوص نیت و عبادت خدا، احترام به والدین و مردم و همچنین ثابت قدم بودن در راه پاسداری از انقلاب و حمایت از امام راحل و کمک به فقرا را از ویژگی های بارز شهید محمود مصطفوی عنوان کرد.

گفتنی است خانواده مصطفوی سه شهید والا مقام سید مهدی، سید اسماعیل و سید محمود را در جنگ تحمیلی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

پاسدار شهید سید محمود مصطفوی اواخر سال ۶۷ در منطقه فاو به درجه رفیع شهادت نایل آمد که پیکر مطهرش اخیرا تفحص شده و هفته گذشته در جوار پیکر دو برادر شهید بزرگوار و مرحوم پدر گرامی‌اش در بهشت شهدای میانکو در شهرستان امیدیه به خاک سپرده‌شد.

https://hoorkhabar.ir/240733کپی شد!
105
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.