اجرای ۳۶ برنامه اساسی هفته دولت در شهرستان هویزه

فرماندار هویزه از اجرای ۳۶ برنامه اساسی هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

عبدالرضا سعیدی‌نیا  با تبریک هفته دولت به دولتمردان و آحاد مردم اظهار کرد: این یادبود پاسداشت خدمات دولت و فرصت مناسبی برای ارتباط هر چه بیشتر مسئولان با مردم است.

وی از تدارک ۳۶ برنامه اساسی در طول هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال خبر داد و افزود: این برنامه‌ها شامل افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های خدمات عمرانی و بهداشتی، کلنگ‌زنی مرکز درمانی و بهداشتی درجه یک با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال و افتتاح ساختمان اداره راهداری شهرستان با تجهیزات کامل راهداری با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال است.

فرماندار هویزه تصریح کرد: بهره‌برداری از کارخانه آسفالت شهرداری با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و کلنگ‌زنی فاز دوم پل ورودی و بهره‌برداری از یک باب مدرسه روستایی و یک مدرسه در سطح شهر از دیگر پروژه‌های هفته دولت در شهرستان به‌شمار می‌رود.

سعیدی‌نیا، زیرساخت‌های اولیه شهری را بسیار ضعیف دانست و دلیل این امر را مشکلات مالی شهرداری و فرسودگی زیرساخت‌ها به دلیل گذشت زمان زیاد عنوان کرد.

وی همچنین عدم خوش‌بینی خود از بهبود این وضعیت را به دلیل وضعیت مالی حاکم بر شهرداری ابراز کرد و ادامه داد: استاندار بر رفاه اجتماعی و خدمات‌رسانی به مردم در راستای زیباسازی و احداث اماکن رفاهی تاکید ویژه‌ای داشته که باید با همت بیشتری به این امر جامه عمل پوشاند.

* تشکیل جلسات هفتگی کمیته عمران شهری و روستایی

این مسئول از تشکیل جلسات هفتگی کمیته عمران شهری و روستایی با عضویت شهرداران، رؤسای شورای اسلامی شهرها و بخشداران برای برون رفت از وضعیت حاکم، رسیدگی و زیباسازی مناسب با شرایط اقلیمی شهرستان خبر داد و گفت: به‌منظور استفاده از ظرفیت شرکت‌های نفتی مستقر در منطقه، ارتباط و تعامل خوبی برقرار شده است.

فرماندار هویزه خاطر نشان کرد: در همین راستا جلسات هر ۴۵ روز یکبار با مدیریت این شرکت‌ها و با محوریت بهبود شیوه تعامل و استفاده از توان آنها در عمران شهرستان برگزار می‌شود.

سعیدی‌نیا اضافه کرد: در حال حاضر با جلب همکاری این شرکت‌ها، اجرای پنج پروژه عمرانی شامل احداث چهار مدرسه روستایی در دست اجرا با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی بالای ۲۰ درصد، احداث یک دهنه پل فلزی بر رودخانه در وسط شهر برای سهولت رفت و آمد شهروندان با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و احداث جاده روستایی زهیریه به طول شش کیلومتر محقق شده است.

این مسئول تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، ۵۰۰ نیروی بیکار بومی، در سال گذشته و چهار ماهه نخست سال جاری برای اشتغال در کارگاه‌های مختلف شرکت‌ها استخدام شده‌اند.

وی همچنین بر تاکید استاندار بر تهیه احتیاجات و خدمات مورد نیاز از شهرستان محل استقرار، شرکت‌های نفتی را ملزم به رعایت این امر کرد و از همکاری شرکت‌های نفتی فعال در شهرستان به‌ویژه مدیریت پروژه احداث کارخانه گاز (NGL) قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تقدیر کرد.


https://hoorkhabar.ir/240724کپی شد!
57
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.