مدیرعامل پگاه خوزستان خواستار شد: واگذاری تامین کل شیر مورد نیاز مدارس استان به شرکت

مدیرعامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه خوزستان با ابراز گله‌مندی از تامین شیر دانش‌آموزان استان از تولیدکنندگان خارج استان، گفت: انتظار داریم تامین کل شیر مورد نیاز مدارس استان به ما واگذار شود و امیدواریم با توجه به بخش‌نامه استاندار مبنی بر استفاده از تولیدات داخل استان، به این مسایل توجه بیشتری شود.

منصور شاکریان در مراسم افتتاح ۲ خط تولیدی این کارخانه که امروز، ۵ شهریورماه برگزار شد، اظهارکرد: کارخانه پگاه خوزستان در سال سال ۸۶، ۱۵ میلیون واحد شیر به مدارس استان تحویل داد اما این میزان در سال ۹۲ به سه میلیون واحد شیر رسید.

وی افزود: امسال درصدد هستیم پروژه احداث یک واحد سردخانه با ظرفیت ۵ هزار تن را در اهواز اجرا کنیم که هم‌اکنون اقدامات اولیه آن انجام شده است و به‌زودی شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم بود. این کارخانه سال ۷۰ با تولید ۱۵ تن در روز آغاز به کار کرد و در حال حاضر ظرفیت تولید آن به روزانه ۲۰۰ تن رسیده است.

شاکریان گفت: ‌با توجه به بخش‌نامه حمایت از تولیدات استانی امیدواریم تمام مسوولان تولیدات داخلی استان را مورد حمایت قرار دهند. ‌همچنین انتظار داریم ارگان‌های نظامی و انتظامی اقلام لبنیات مورد نیاز خود را از این کارخانه تامین کنند؛ فقط بحث ما بحث محصولات پگاه استان نیست و منظور حمایت از محصولات لبنیاتی داخل استان است.

در ادامه رضا نجاتی، فرماندار شوش در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یا دو خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهارکرد: ‌در هفته دولت ۲۸ پروژه در سطح شهرستان با اعتبار بیش از ۱۱ میلیارد تومان افتتاح شده یا در حال افتتاح است که این پروژه در زمینه‌های بهداشت، درمان، راهسازی، گاز و خدماتی بوده‌اند.

وی افزود: از این پروژه‌ها می‌توان به کارخانه ذرت خشک‌کنی، گازرسانی به ۸ روستا و آبرسانی به ۳ روستا اشاره کرد. سهم اعتبارات تملک‌دارایی شوش ۲۱ میلیارد تومان است و امیدواریم بتوانیم با این اعتبار پروژه‌های نیمه‌تمام را به اتمام برسانیم.

نجاتی تصریح‌کرد:‌ ‌پروژه منطقه ویژه اقتصادی شوش، دانشکده باستان‌شناسی و طرح توسعه حرم دانیال نبی(ع) از جمله پروژه‌های شوش است که درصدد انجام آن‌ها هستیم. ‌برای طرح توسعه حرم دانیال نبی(ع) که اعتبار مورد نیاز آن ۲ میلیارد تومان است، پیمانکار مشخص شده و به‌زودی اجرای آن آغاز خواهد شد.

نجاتی گفت: شیر تولیدی پگاه خوزستان می‌تواند شیر مورد نیاز آموزش و پرورش کل استان و حتی استان‌های همجوار را تامین کند اما براساس بررسی‌های صورت گرفته مدارس استان شیر مورد نیاز خود در فصل مدارس را از استان‌های همجوار تامین می‌کنند و معتقدیم که حمایت از تولیدات داخل استان می‌تواند موجب رونق اشتغال در استان شود.

https://hoorkhabar.ir/237370کپی شد!
95
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.