مدیرکل امور شهری خوزستان خواستار شد: پروژه‌های عمرانی طبق زمان‌بندی پیش بروند

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان تاکید کرد: پروژه‌های عمرانی باید پس از کلنگ‌زنی، رصد و پیگیری شوند.

پیمان کاظمی‌نژاد در مراسم کلنگ‌زنی پروژه مسیر ارتباطی میدان شهید صیاد شیرازی تا بلوار پدافند که امروز، چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: این پروژه بالغ بر ۴ هزار متر طول و ۱۰۰ هزار مترمربع مساحت دارد و یک میلیون و ۱۵۰ هزار مترمربع میزان آسفالت مورد نیاز برای این مسیر است.

وی در خصوص پیگیری نحوه اجرا و ادامه کار پروژه‌های عمرانی گفت: لازم است شورای شهر برای پیگیری پروژه‌هایی که کلنگ‌زنی می‌شوند، یک دفتر ویژه و ستاد فنی تشکیل دهد و برای نحوه ادامه کار تمامی پروژه‌ها برنامه‌ریزی شود تا پروژه‌ها طبق همان زمان‌بندی تعیین شده، به بهره‌برداری برسند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان افزود: مردم ما مردمی باهوش هستند و حافظه خوبی دارند، بنابراین نباید کوتاهی در ادامه پروژه‌ها بعد از این کلنگ‌زنی‌ها موجب ناامیدی یا کم‌امیدی مردم شود. البته پروژه‌هایی که در سطح شهر اهواز آغاز شده‌اند از جمله تعریض پل سوم و سایر پروژه‌های روگذر و زیرگذر، با همت خوبی پیگیری می‌شوند اما روند کار پروژه‌های عمرانی باید برنامه‌ریزی شده و بر طبق زمان‌بندی باشد و طبق اصول و برنامه پیش برود.

کاظمی‌نژاد اظهار کرد: وفاق بین شهرداری و شورای شهر اهواز می‌تواند یک امر مثال‌زدنی برای سایر شهرداری‌ها و شوراها در استان خوزستان باشد. متاسفانه گاه اختلاف‌هایی بین برخی شهرداری‌ها و شوراهای شهر پیش می‌آید و حل این مشکلات، وقت زیادی از مسئولان استانداری می‌گیرد و به جای این‌که به اصل مشکل مردم و حل مشکلات استان بپردازیم، باید این اختلاف‌های بین شهردارها و شوراهای شهر را حل کنیم.

وی عنوان کرد: خوشبختانه در کلانشهر اهواز شاهد وفاق و همدلی بین شهرداری و شورای شهر هستیم و امید است این وضعیت ادامه پیدا کند. نظر استاندار خوزستان و معاون عمرانی استانداری این است که در محدوده زمانی اندکی که فرصت خدمت وجود دارد بتوان نهایت بهره‌وری و بیشترین استفاده از زمان را داشت و این امر در سایر شهرها نیز اجرایی شود.

https://hoorkhabar.ir/236074کپی شد!
141
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.