رفع مشکلات ترافیکی و کاهش آلودگی در اولویت‌ است

شهردار اهواز گفت: رفع مشکلات ترافیکی و کاهش آلودگی از اولویت‌های کار شهرداری است.

سید خلف موسوی امروز در حاشیه بازدید از پروژه روگذر جوادالائمه این شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، با بیان اینکه ترافیک یکی از مباحث اصلی شهر است که جزو اولویت‌های مهم شهرداری اهواز قرار دارد، اظهار کرد: البته در اهواز به دلیل نداشتن بار ترافیکی سنگین، برخی نقاط پرترافیک شهر مشخص شده و به صورت موردی این نقاط هدف‌گذاری شده‌اند.

شهردار اهواز ادامه داد: اولویت‌های دیگر در شهر اهواز بحث توسعه فضای سبز به منظور کاهش آلودگی‌ها بوده که این اولویت ویژه شهرداری است.

وی یادآور شد: همچنین زیباسازی و توسعه پارک‌ها و اماکن تفریحی، جذب سرمایه‌گذار به منظور توسعه شهر در زمینه احداث سیتی‌سنترها و شهرک‌های تجاری و درمانی، ارتقای خدمات شهری و زیباسازی و توسعه منظر و سیمای شهر، ساماندهی بازارچه‌های منطقه‌ای، ساماندهی صنوف مزاحم و انتقال به خارج از محدوده شهر که همه این اقدامات در حال انجام است.

تقاطع غیرهمسطح جوادالائمه، ضلع غربی بلوار جمهوری اسلامی را به بلوار شهید هاشمی وصل می‌کند و ترافیک غرب به شرق اهواز را هدایت می‌کند.

قرارداد این پروژه ۱۵ ماهه است اما برای تکمیل در ۱۲ ماه زمان‌بندی شده است.

در این پروژه ۱۳۲ شمع به قطر ۱.۵ متر و به طول ۵۵۰ متر کوبیده شده و حجم بتن‌ریزی آن ۳۰ هزار متر مکعب است که ۴ هزار تن آماتوربندی در آن انجام شده است.

https://hoorkhabar.ir/229933کپی شد!
58
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.