مجدمی تشریح کرد: راه‌های پیشگیری از ترافیک اول مهر/ویژگی‌های رانندگان سرویس مدارس

رییس پلیس راهور خوزستان گفت: به منظور جلوگیری از ایجاد ترافیک در روزهای اول مهرماه و هنگام بازگشایی مدارس، خانواده‌ها از هم‌اکنون برای تهیه سرویس مدارس فرزندان خود اقدام کنند.

 

سرهنگ عادل مجدمی  اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع سرویس مدارس، از شورای ترافیک استان درخواست برگزاری جلسه‌ای مجدد داشتیم تا بحث سرویس مدارس با هماهنگی و همکاری راهنمایی و رانندگی، شهرداری، فرمانداری، تاکسیرانی و آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های مرتبط برای اول مهر و زمان بازگشایی مدارس سامان‌دهی شود.

وی ادامه داد: در سال‌های قبل نیز عمده کارهای مربوط به هماهنگی سرویس‌های مدارس توسط تاکسیرانی و آموزش و پرورش انجام شده و شرکت‌هایی با دریافت مجوز لازم برای فعالیت در این زمینه، خودروها و رانندگانی را به کار گرفته و زیر نظر تاکسیرانی و آموزش و پرورش فعالیت کرده‌اند و مجموعه پلیس نیز اقدامات نظارتی را در این زمینه بر عهده داشته است.

رییس پلیس راهور خوزستان با بیان این که شرکت‌های فعال در زمینه سرویس مدارس باید تابع مقرراتی باشند، توضیح داد: این شرکت‌ها باید خودروهای سالم و دارای بیمه و معاینه فنی را به کار گیرند و رانندگان سرویس‌های مدارس نیز با صلاحیت و مجاز باشند. مدارک رانندگان سرویس مدارس توسط نیروهای پلیس راهور که با آموزش و پرورش و تاکسیرانی در این زمینه همکاری می‌کنند، بررسی خواهد شد.

وی افزود: در طول سال تحصیلی نیز پلیس راهنمایی و رانندگی بر نحوه عملکرد شرکت‌های فعال و نحوه ارایه خدمات سرویس مدارس به شهروندان نظارت خواهند کرد.

مجدمی عنوان کرد: برخی شهروندان، همزمان با بازگشایی مدارس برای تهیه سرویس رفت و آمد دانش‌آموزان خود اقدام می‌کنند که عدم هماهنگی‌ها موجب بروز مشکلات ترافیکی در روزهای نخست مهرماه در سطح شهر می‌شود بنابراین از والدین درخواست می‌شود همزمان با ثبت‌نام فرزند خود در مدرسه، برای تهیه سرویس مدرسه نیز اقدام کنند تا هفته اول مهرماه مشکل جابه‌جایی و ترافیکی نداشته باشیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان ادامه داد: در روزهای نخست بازگشایی مدارس، تراکم خودروهای شخصی که عمدتا تک‌سرنشین هستند و تنها به منظور همراهی با فرزند و رساندن دانش‌آموز به مدرسه به خیابان می‌آیند، موجب می‌شود شاهد ترافیک سنگین و ازدحام خودروها در مقابل مدارس و آموزشگاه‌ها باشیم که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی به موقع والدین برای تهیه سرویس مدارس، مشکل ترافیکی کمتری در اوایل مهرماه به وجود آید.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از سرویس مدارس به جای مسافربرهای شخصی برای جابه‌جایی دانش‌آموزان، به خانواده‌ها توصیه کرد: راننده‌ای برای فعالیت در بخش سرویس مدارس انتخاب شود که تحت نظارت بوده و در شرکت‌های مجاز سرویس مدارس فعالیت کنند. با رانندگانی که این خصوصیات را نداشته باشند، برخورد خواهد شد.

مجدمی اظهار کرد: شرکت‌های فعال در زمینه سرویس مدارس متعهد می‌شوند افرادی را به کار گیرند که صلاحیت فردی آنها بررسی و ثابت شده باشد، متاهل باشند، دارای گواهینامه مجاز باشند و خودروی سرویس مدرسه نیز باید از نظر فنی مشکل نداشته باشد.

رییس پلیس راهور خوزستان گفت: همکاران ما با همکاری گشت تاکسیرانی، بر نحوه عملکرد شرکت‌ها و رانندگان سرویس مدارس، نظارت جدی خواهند کرد، رانندگان نیز باید در چارچوب قانون و مقررات و با رعایت حقوق شهروندی فعالیت کنند زیرا پلیس با مشاهده کوچک‌ترین تخلف، با این افراد برخورد جدی خواهد داشت.

https://hoorkhabar.ir/228662کپی شد!
86
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.