اجرای ۶ پروژه فرهنگی شهری در مناطق کم‌برخوردار اهواز

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز گفت:‌ در جهت ارتقای فرهنگ شهروندی، احداث یک فرهنگ‌سرا و ۵ سرای محله در مناطق کم‌برخوردار شهر اهواز برنامه‌ریزی و طراحی شده است.

 

فضل احمدی‌نیا  اظهار کرد:‌با توجه به اهمیت ارتقای فرهنگ شهروندی، احداث پروژه‌هایی مانند سرای محله را در مناطق مختلف اهواز با اولویت مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر، در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: پروژه‌های سرای محله در منطقه کیان‌شهر، کوی رمضان در منطقه ۷، آخر آسفالت در منطقه یک، کوی فرهنگیان در منطقه ۳ تعریف و  در مراحل مختلف طراحی یا انتخاب پیمانکار است. همچنین ساخت یک سرای محله در منطقه ۴ در مرحله جانمایی است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز گفت: ‌برای هر پروژه ۲ تا ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات جاری در نظر گرفته شده که در صورت تامین اعتبار و پایان به موقع عملیات احداث، انجام این حجم کار در جهت تقویت فرهنگ شهروندی در اهواز بی‌سابقه خواهد بود و می‌توان آینده خوبی در حوزه فرهنگ شهروندی برای کلان‌شهر اهواز متصور بود.

احمدی‌نیا اظهار کرد:‌ همچنین مجتمع فرهنگی غدیر در کوی علوی در قالب یک فرهنگ‌سرای بزرگ با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال مطالعه و طراحی شده است. امید است با ساخت این فرهنگ‌سرا و همچنین احداث سراهای محله در سطح شهر، تحول بزرگ فرهنگی در اهواز ایجاد شود.

وی گفت:‌ در مجموع برای اجرای این پروژه‌ها، حدود ۴۸ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات جاری شهرداری اهواز اختصاص داده شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری اهواز عنوان کرد: سراهای محله، مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی هستند که انجام کارهای فرهنگی، آموزش‌های شهروندی و برگزاری کلاس‌های مختلف آموزشی در دستور کار این مجتمع‌ها تعریف شده است.

https://hoorkhabar.ir/222687کپی شد!
53
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.