برخی در مقابل دشمن متزلزل می‌شوند/ اقتصاد مقاومتی با تفکر بسیجی قابل تحقق است

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با اهرم ترس مانع پیشرفت ملت ایران شود، گفت: با تفکر بسیجی و الگوی دفاع مقدس باید اقتصاد مقاومتی را محقق و موانع پیشرفت را رفع کنیم.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی سرزمین نور که در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه خرمشهر یادآور رشادت و ایثارگری‌های جوانان ایران اسلامی است، گفت: شهدا با ایثارگری خود موجب شده‌اند تا امروز جوانانمان دلداده خاک‌های مناطق عملیاتی شوند و خود را مقید بدانند که در این مناطق حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه قرآن فرموده است ما پیامبری را نازل نکردیم مگر آنکه شیاطین تلاش کردند تا در آرمان‌های آن پیامبر اخلال کنند، تصریح کرد: شیاطین از اهرم‌های زیادی برای متوقف کردن آرمان‌های پیامبران استفاده کردند و می‌کنند؛ ملت ایران با انقلاب اسلامی به دعوت پیامبر و خدا لبیک گفت و امروز شیاطین برای متوقف کردن ملت ایران دست به کار شدند.

جلیلی با بیان اینکه ترساندن، مهمترین اهرم دشمن و شیاطین برای مبارزه با آرمان‌های پیامبران الهی است، اظهار داشت: تهدید و گزینه نظامی اهرم دشمن برای مقابله با آرمان‌های ملت ایران است، اما قرآن از زبان شهدا به ما پیغام داده که نه بترسید و نه نگران باشید بلکه مقاومت کنید چرا که پیروزی از آن شماست.

وی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با ترساندن ملت ایران مانع پیشرفت ملت ایران شود، خاطرنشان کرد: آنها از تهدیدات کهنه‌ای چون گزینه نظامی حرف می‌زنند در حالیکه شهدای ما ثابت کرده‌اند که ما مقاوم هستیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ۸ سال دفاع مقدس را مصداق تلاش دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی دانست و افزود: در مقابل دشمن برخی‌ها تردید به خود راه می‌دهند و متزلزل می‌شوند اما برخی دیگر مقاومت می‌کنند و در مقابل دشمن می‌ایستند لذا حضور ما در مناطق جنگی به این معناست که ما در مقابل دشمن می‌ایستیم و از آنها نمی‌ترسیم.

جلیلی افزود: باید فرهنگ دفاع مقدس را در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی و فرهنگی جاری کنیم و با همان تفکر عزت‌آفرین بسیجی تهدیدات اقتصادی را از بین ببریم چرا که دشمن امروز نگران تکثیر فرهنگ دفاع مقدس در عرصه‌های دیگر است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی دفاع از پیشرفت و از بین بردن موانع‌های پیشرفت کشور؛‌ مقاومت یعنی دفاع از دستاوردها و پیشرفت‌های کشور و ما امروز باید در مقابل دشمن مقاومت کنیم.

جلیلی با بیان اینکه شهید احمدی‌روشن‌ها و شهریاری‌ها حاصل تفکر بسیجی هستند، افزود: این تفکر بسیجی است که برای ما عزت‌آفرین بوده و موجب پیشرفت کشور می‌شود لذا ما باید از الگوی دفاع مقدس استفاده کنیم و همانطور که حضرت زهرا (س) در خطبه‌های خود فرمودند، مجاهدانه در مقابل دشمن بایستیم.

https://hoorkhabar.ir/2225کپی شد!
268
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.