مافیای انتقال آب کارون در پشت پرده برنامه نود

سید شریف حسینی رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس نهم با اظهار تاسف شدید خود از پخش به اصطلاح شوی سیاسی در یک برنامه ورزشی، در واکنش به آیتم مربوط به خشکی زاینده رود و لزوم انتقال آب در برنامه نود گفت: برنامه نود در اقدامی خلاف قانون، اخلاق و عرف؛ همه اصول حرفه ای و پرنسیب های استاندارد رسانه ای را زیر پا گذاشت و با زشت ترین فرم ممکن آنتن خود را در اختیار تبلیغات سیاسی زشتی قرار داد که حاضر است مردم سرزمین تشنه خوزستان و چهارمحال در جهنمی سوزان و غیرقابل سکونت زندگی کنند اما آبی که امروز گنجی بی بدیل و نجات بخش است در کانال زاینده رود جاری شود و چند مرغابی در آن آبتنی کنند و مردم اصفهان در کنار آن تفریح کنند.

نماینده مردم اهواز خطاب به ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما گفت: در ماه های پایانی صدرات خود بر رسانه ملی باز هم دل هم استانی های خود را شکستید. مردم خوزستان می پرسند آن از سریال موهن سرزمین کهن و این هم از برنامه نود؛ در صدا و سیما مگر چه خبر است؟

حسینی ادامه داد: آقای مدیر رسانه ملی چرا اجازه می دهید رسانه ای که قرار بود دانشگاه شود میلی اداره شود. اگر از تحریک احساسات میلیون ها خوزستانی محروم و تشنه نمی ترسید کمی به عقوبت اخروی اعمال خود بیاندیشید. این چه دستگاه فرهنگی است که هیچ نظارتی بر آن وجود ندارد و برنامه سازانش هر کاری که دوست دارند انجام می دهند.

سیدشریف حسینی افزود: وقتی سانسور صدا و سیما در یک بازی والیبال کوچک ترین موردی را از دست نمی دهد و اعصاب و روان بینندگان خود را با سانسوری بدسلیقه و آهنین می آزارد چگونه یک آیتم سیاسی که در واقع رپرتاژ آگهی مافیای انتقال آب است اجازه پخش از یک برنامه تلویزیونی را می یابد.

نماینده مردم اهواز با اشاره به سابقه برنامه نود در هتک حرمت و تخریب شخصیت ها و سرمایه های این مرز و بوم گفت: فوتبال و ورزش عامل اتحاد و همبستگی ملی است؛ چرا با اهمال و ندانم کاری ساحت ورزش را در برنامه ای که خود مدعی پرچمداری مبارزه با حضور سیاسی ها در ورزش است را به سیاست آلوده می کنیم و یک طرفه قضاوت می کنیم.

حسینی اظهار داشت: خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما می پرسم که چرا تریبون یک برنامه ورزشی در اختیار مافیای انتقال ظالمانه آب قرار می گیرد.

سیدشریف حسینی خاطرنشان کرد: مردم ورزش دوست خوزستان که روزگاری چندین تیم ملی را به فوتبال کشور تقدیم کرده اند دیگر به صداقت برنامه نود اعتمادی ندارند. دیگر حتی برنامه نود را نخواهند دید. برنامه نود در خوزستان تحریم خواهد شد چرا که دیگر عادل فردوسی پور از عدالت ساقط و بازیچه دست افرادی شده است.

این نماینده مجلس، انتقال بین حوضه ای منابع آب در کشور را یک بحث کارشناسی و کاملاً فنی دانست که می بایست در وزارت نیرو، کمیسیون انرژی مجلس و محافل دانشگاهی و آکادمیک به بحث و گفت و گو گذاشته شود و نه در یک برنامه غیر تخصصی و آن هم در مورد فوتبال.

حسینی افزود: سوء استفاده از بازیکنان فوتبال برای القاء یک موضوع انحرافی که هدف آن مظلوم نمایی کاذب برای انتقال آب غیر مصارف شرب است، عین هرج و مرج رسانه ای و شانتاژ زردی است که نباید در برنامه نود اتفاق می افتاد.

رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس نهم خطاب به مدیران و بازیکنان سه تیم فوتبال خوزستانی حاضر در لیگ برتر کشور گفت: به عنوان قطره ای کوچک از اقیانوس شور و شعور جامعه خوزستانی از شما می خواهم که در واکنش به این توهین برنامه نود هر گونه گفت و گو با این برنامه را تا عذرخواهی دست اندرکارانش تحریم کنید تا بدین وسیله فریاد مظلومیت مردم خوزستان به برنامه ناعادلانه نود برسد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواهان تذکر، اخطار و حتی توقف پخش برنامه نود در صورت ادامه روند کنونی شد و اضافه کرد: سوء استفاده مافیای انتقال آب از یک برنامه ورزشی به جای حضور در برنامه های علمی، فنی و یا مجامع دانشگاهی نشان دهنده پیروزی منطق خوزستانی و نتیجه بخشی فعالیت های مشترک نمایندگان، مدیران و مهم تر از همه زنجیره های انسانی کارون در خوزستان است.

سید شریف حسینی در پایان خواستار عذرخواهی عادل فردوسی پور و ضرغامی از مردم خوزستان شد و گفت: امیدوار بودیم که شاهد توهین دیگری از سوی رسانه ملی به مردم خوزستان نباشیم که متاسفانه این اتفاق در یک برنامه ورزشی افتاد.

https://hoorkhabar.ir/222491کپی شد!
1775
۸
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

  • علی افتتاح انجمن هواداران فولاد خوزستان WWW.FOOLAD-FC.IR
  • ف.د همین کارا رو می کنن کخ هر چی فرقه هست تو دل جوونهای خوزستان جا می کنه هو الناظر ؛ بنده از نماینده های خوزستان مطالبه می کنم که اجازه ندهند خون خوزستان را بمکند! چ از جانمان می خواهند!!!!!
  • مریم آقای فردوسی پور شما در پایتخت زندگی میکنید با بهترین شرایط خبر ندارید که در خانه تک تک مردم خوزستان آب تصفیه کن دارن یعنی آب لوله کشی قابل خوردن نیست از دور نشستین و فقط حرف میزنید شما خودتون یک هفته با این آب دوام نمیارید پس با احساسات مردم بازی نکنید و برنامه شما بهتره به ورزش بپردازه شما چه خبری دارید که انتقال آب چه مشکلات وحشتناکی به بار میاره و زندگی سخت مردم خوزستان و از این بدتر میکنه ، باید برخورد جدی با این آقا شود
  • رها آقای فردوسی پور ، شما در خوزستان زندگی نمیکنید و هیچ اطلاعی از اضاع آب آشامیدنی شهرهای استان ندارید از وضعیت اسفناک فاضلابهای استان بی اطلاعید ، گرمای هوا ، گردو غبار ، و آلودگی های ناشی از شرکتهای نفت و گاز امان مردم را بریده شما نباید با سوء استفاده از برنامه نود که ورزشی است و مسئله انتقال آب کارون را مطرح کنید هرچند که واضح است دستوری بوده ، شما با کاری که انجام میدهید با مظلوم جلوه کردن زاینده رود خشک زندگی مردم و کشاورزان خوزستان را نابود میکنید . ای کاش همان قدر که مردم ایران از نفت و گاز و آب و برق خوزستان سهم دارند از گرما ، گرد و خاک و آلودگی هوا ، آب شرب بد هم سهمی داشتن .
  • علیرضا ب متنفرم از نخود های هر آش.
  • علیرضا ب فردوسی پور چه می داند که خوزستان با این هوای گرم اگر کارون را نداشت چه جهنمی بود. مزارع و پرورش ماهی های آن در حال حاضر با ندانم کاری و سوء مدیریت آب , در حال احتضار می باشند. همچنین کسی نیست به این آقا بگوید، آخه گلابی آیا تو می دانی اکثر خانوار های خوزستانی برای تأمین آب شرب مجبورند در خانه هایشان آب تصفیه کن نصب نمایند. پس فردوسی پور بهتره برود زیر اجاق دعوای قلعه نوعی، رحمتی کزیمی و دایی را روشن کند و کاری به این گنده گویی ها نداشته باشد. متنفرم از این نخود های هر آش.
  • علیرضا ب باید با هر کسی که با احساسات ملت بازی می کند(دانسته یا ندانسته) برخورد شدیدی بشود. مردم خوزستان به اندازه کافی رنج کشیده اند؛ فی الحال آب کارون در حال بحران است و اراضی و مزارع پرورش ماهی آن در پائین ترین راندمان به سر می برند از این گذشته اکثر مردم استان زرخیز خوزستان (!) برای تضمین آب شرب خود مجبور به استفاده از آب شیرین کن خانگی هستند. من که فردوسی پور را نمی بخشم.
  • حامد باید با این موارد برخورد شدیدی کرد
منتشر شده۸