بیانیه مجلس: مذاکره‌کنندگان هسته‌ای حق ورود به موضوعات دفاعی و موشکی را ندارند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حال جمع آوری برای بیانیه ای هستند که در آن تاکید شده است مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته ای جلوگیری نموده و حق ورود یا گفتگو در این زمینه ها را نخواهند داشت.
نمایندگان مجلس در تاکید بر حفظ حقوق هسته ای کشور در مذاکرات با۱+۵ در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس بیانیه ای را امضا کردند.

تعداد امضاهای این بیانیه تا کنون به ۲۲۲ امضا رسیده است.

در متن این بیانیه آمده است که هیات مذاکره کننده در هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت نماید و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته ای ملت ایران کرده و یا ممانعت و محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت های چرخه سوخت هسته ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرد.

هر گونه توافق با ۱+۵ نباید بر خلاف این معاهده، هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی برای فعالیت های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفته نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته ای تخلف کنندگان را به مردم معرفی خواهند نمود و اجازه نخواهند داد حقوق ملت مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.

علاوه بر این مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفتگو در این زمینه ها را نخواهند داشت.

https://hoorkhabar.ir/2204کپی شد!
195
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.