کوتاهی برخی دستگاه‌ها باعث ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی شده است

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: کوتاهی برخی دستگاه‌ها باعث ایجاد سکونتگاه‌های غیررسمی شده است.

فرج‌الله خبیر در حاشیه برگزاری کارگروه اجتماعی فرهنگی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: عمده سکونتگاه‌های غیررسمی توسط مشاوران مورد مطالعه قرار گرفته‌ و در هر شهر سه محله هدف انتخاب شده تا به صورت نمونه‌ای در راستای بهبود و رفع مسائل اقداماتی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه سکونتگاه‌های غیررسمی یعنی اینکه عده‌ای بی‌ضابطه جایی رفته و قانون را نقض کرده‌اند افزود: اینکه چرا حاشیه‌نشینی ایجاد شده نشان دهنده این است که کوتاهی برخی دستگاه‌ها باعث ایجاد این سکونتگاه‌های غیررسمی شده‌ و این امر به خوبی روشن است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با بیان اینکه آموزش شهروندان در این زمینه می‌تواند بخشی از معضلات موجود را حل کند تصریح کرد: باید تلاش کرد تا یک بسته آموزشی تهیه و در آموزش و پرورش، ادارات و دیگر مکان‌ها اجرا شود تا بتوان فرهنگ شهرنشینی و شهروندی را از زمان کودکی تا زمان شکل‌گیری شخصیت یک جوان و بعد از آن نهادینه کرد.

خبیر با بیان اینکه همه باید حریم‌ها را در قانون رعایت کنند و وارد عمل شوند تا جریانی راه بیفتد تصریح کرد: طبیعت حاشیه‌نشینی قانون‌شکنی است و باید برای آن فکری اساسی کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر کارهای عمرانی زیادی در راستای بهبود وضعیت عمرانی حاشیه‌نشینی انجام شده است خاطرنشان کرد: در طی سال‌های اخیر نسبت به بهبود وضعیت عمرانی کارهایی انجام شده و هزینه‌های زیادی نیز صرف شده اما در راستای ارتقای سطح فرهنگی و آموزشی آنها کاری صورت نگرفته است.

وی در پایان گفت: قانون‌گریزی به عنوان یک واقعیت در همه حوزه‌ها وجود دارد و باید در برای پیشگیری و بهبود شرایط موجود اقدام کنیم.


https://hoorkhabar.ir/219584کپی شد!
51
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.