تجهیز آزمایشگاه‌‌های ردیابی بیماری التور در مراکز بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: در آزمایشگاه‌های مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه این دانشکده به تجهیزات ردیابی بیماری التور مجهز شده‌ایم.

مرتضی جعفری اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی منطقه تجهیزات لازم به منظور پیشگیری از بروز و شیوع انواع بیماری‌های منتقله توسط آب و غذا در معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اتخاذ شده است.

وی افزود: تمام آزمایشگاه‌های التور مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه به نیرو و تجهیزات لازم برای ردیابی و شناسایی موارد مشکوک مجهز شده‌اند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اضافه کرد: در این راستا به منظور کنترل و پایش وضعیت سامانه‌های تامین، انتقال و توزیع آب آشامیدنی در شهرستان‌های تابعه بیش از ۴۱ هزار و ۷۱۹ نمونه سنجش میزان کلر باقیمانده و یک‌هزار و ۳۸۱ نمونه باکتریولوژیک آب در سطح منطقه برداشت شده است.

جعفری در پایان رعایت بهداشت فردی به ویژه شست‌وشوی صحیح دست‌ها و همچنین رعایت بهداشت مواد غذایی از جمله ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات و جمع‌آوری و دفع صحیح و بهداشتی مواد زائد جامد و مایع را از اهم موارد در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های روده‌ای عنوان کرد.

https://hoorkhabar.ir/219437کپی شد!
101
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.