حمایت وزیر فراری دولت خاتمی از فرجی‌دانا / «روحانی به مجلس بیاید؛ لاریجانی دفاع کند»

عطاءالله مهاجرانی ضمن حمایت از فرجی‌دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پیشنهاداتی را برای جلسه استیضاح خطاب به وزیر و دولت مطرح کرد.

با نزدیک شدن به زمان استیضاح رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حمایت چهره های افراطی نیز از وی اوج می گیرد.

پس از حمایت سید محمد خاتمی از وزیر علوم، عطاالله مهاجرانی وزیر اسبق ارشاد که امروز در جایگاه کارشناس بی بی سی فارسی و شبکه های ضدانقلاب نقش ایفا می کند در یادداشتی اختصاصی برای سایت حامی دولت به دفاع از فرجی دانا پرداخته است.

وی که سابقه تبلیغ علنی علیه جمهوری اسلامی را در کارنامه دارد در بخشی از این یادداشت آورده است: متن مذاکرات استیضاح، متنی تاریخی و سندی ماندگار خواهد شد؛ پس از سال ها که غبار سیاست و هیاهوی ناشی از آن فرو نشست؛ خوانندگان و پژوهشگران، در یک کلام آیندگان ارزش و اعتبار ادعا های استیضاح کنندگان و از سوی دیگر درجه دقت و درستی و سنجیدگی سخنان استیضاح شونده را محک خواهند زد. در این صورت می تواند استیضاح حتی اگر به نتیجه عدم رای اعتماد به وزیر  هم بینجامد؛ استیضاحی پیروز باشد.

وزیر ارشاد دولت اصلاحات با ارائه پیشنهاداتی به وزارت علوم دولت یازدهم برای جلسه استیضاح، ادامه می دهد: می بایست یک تیم مستعد و آگاه به مسایل و موارد استیضاح، استیضاح را در وزارتخانه پیگیری کنند، به اصطلاح گوششان به رادیوی مجلس باشد و نکته های پیش بینی نشده ای که معمولا توسط برخی استیضاح کنندگان، به عنوان امری غافلگیر کننده مطرح می کنند، بررسی نمایند و پیشنهاد خود را به اطلاع وزیر برسانند.

مهاجرانی تاکید می کند: امیدوارم بخشی از دفاع را رییس محترم جمهور خود بر عهده بگیرد و در جلسه حضور پیدا کند!

وی همچنین نقش علی لاریجانی رئیس مجلس را در جلسه استیضاح وزیر علوم مهم خوانده و تصریح می کند: نمی دانم آقای دکتر لاریجانی چگونه جلسه را اداره خواهند کرد؟ صرفا ناظم مجلس خواهند بود یا خود جهت گیری خواهند داشت؟ کاش ایشان یکی از همان دو نفری باشند که می توانند از وزیر دفاع کنند!

بنابر این گزارش، دفاع عناصر افراطی اصلاح طلب و عضو حزب منحله مشارکت نظیر احمد پورنجاتی، شکوری راد و دیگر چهره ها از فرجی دانا در روزهای گذشته سوالات و ابهامات بسیاری را مطرح کرده بود و در این میان دفاع یکی از عناصر نشان دار ضدانقلاب از وزیر علوم ابهامات را بیشتر می‌کند.

https://hoorkhabar.ir/218694کپی شد!
153