موسوی: امروزه تحلیل بین‌المللی بدون ذکر نام قدس شریف امکان‌پذیر نیست

شهردار اهواز با بیان این‌که امروزه در حوزه روابط بین‌الملل بدون ذکر نام قدس شریف نمی‌توان حرکتی و عملی را تحلیل و بررسی کنیم، گفت: سیاست‌های مداخله‌گرایانه غرب – آمریکا و انگلیس – اجازه انعکاس مظلومیت مردم فلسطین در جامعه جهانی نمی‌دهد.

سیدخلف موسوی در همایش «غزه پاره تن اسلام» که شامگاه ۲۶ مرداد در تالار مهتاب کتابخانه مرکزی استان خوزستان برگزار شد، با اشاره به آیه ”إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ؛ در حقیقت، کسانى که گفتند: «پروردگار ما خداست» سپس ایستادگى کردند، فرشتگان بر آنان فرود مى‏‌آیند [و مى‏‌گویند:] «هان، بیم مدارید و غمین مباشید، و به بهشتى که وعده یافته بودید شاد باشید.»‏”‏، اظهارداشت: قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمین جهان امروزه به عنوان هدف و تیررس دشمن قرار گرفته است که به عبارتی امروز جنگ صلیبی در آن در حال انجام است.

وی با بیان این‌که رژیم غاصب صهیونیستی و غرب ‌می‌خواهد انتقام شکست جنگ‌های صلیبی را از مسلمانان بگیرد و برای تحقق این هدف شوم خود از هیچ‌گونه عمل وقیحانه‌ای دریغ نمی‌کنند، گفت: کشور فلسطین و سرزمین غزه در منطقه بسیار حساسی واقع شده‌است که به گفته جورج بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از انفجار برج‌های دوقلو جنگ‌های صلیبی را باید به راه انداخت تا سرزمین‌های خود را بازپس گیریم.

موسوی، انقلاب اسلامی ایران را نمونه بارز مبارزات ضداستعماری و ضداستثماری خواند و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حرکت و قیام مردم مظلوم فلسطین شکل جدیدی را به خود گرفت که این از برکات جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی با تأکید بر این‌که امام راحل هیبت استکبار جهانی را درهم شکست، گفت: حرکت و پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) به منزله آن است که مسلمانان به آن خودباوری و اتحاد کامل دست یافته‌اند و به راحتی می‌توانند برابر حکومت‌های طاغی جهان صف‌آرایی و آن‌ها را نابود کنند.

شهردار کلانشهر اهواز حرکت‌های مردم فلسطین پیش از پیروزی انقلاب اسلامی را نوعی حرکت‌ با نگاه به کشورهای عربی عنوان کرد و گفت: امروز برای همه جهانیان موضوع خیانت سران کشورهای عربی به اثبات رسیده است و ملت فلسطین کمک‌های مزدورانه سران این کشورها را نمی‌خواهد.

موسوی با بیان این پرسش که کدام یک از رهبران جهان کنونی در حال حاضر با تمام قوا و انرژی خود برابر حرکت گستاخانه رژیم صهیونیستی ایستاده است؟ گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در حال پیروی از آرمان بلند حضرت امام خمینی(ره) هستند و با تمام قوا برابر همه جهان و استکبار و ظلم ایستاده‌اند.

وی اهواز را پایتخت مقاومت ایران دانست و گفت: در روزگاری که دنیا به همراه ارتش صدام بود مردمان این خطه ثابت کردند که حتی با نداشتن سلاح‌های سنگین می‌توانند با یاری خداوند پیروزی را به ارمغان آورند.

https://hoorkhabar.ir/217417کپی شد!
55
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.