اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری سبب ایجاد ۱۵ هزار شغل در استان می‌شود

استاندار خوزستان گفت: با اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری و یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان تا پایان سال بین ۱۳ تا ۱۵هزار شغل در استان ایجاد کرد.

عبدالحسن مقتدایی عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال استان خوزستان اظهار داشت: تسهیلات صندوق مهر امام‌رضا (ع) باید متناسب با ظرفیت فرهنگی و نوع صنعت آن شهرستان پرداخت شود.

وی ادامه داد: شهرستان‌هایی که به لحاظ نوع فرهنگی مشابه یکدیگر هستند باید تجارب موفقیت‌آمیز خود را به هم انتقال دهند؛ همچنین فرمانداران باید ظرفیت‌های بالقوه شهرستان خود را شناسایی و در خصوص جذب اعتبار از صندوق مهر امام رضا موفق عمل کنند.

استاندار خوزستان بیان کرد: فرمانداران باید به لحاظ فرهنگی و منطقه‌ای شهر خود و بسته به نوع امکاناتی که در اختیارشان قرار می‌دهند، از آنها به خوبی استفاده کنند؛ قطعاً اگر معضل بیکاری در هر گوشه‌ای از استان برطرف شود تأثیر آن نمایان خواهد بود.

مقتدایی ادامه داد: اعضای شورا نباید طوری رفتار کنند که شرایط و جو خاصی بر دیگران غالب شود بلکه باید تمام تلاش خود را در زمینه اشتغال بر روی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری قرار دهند.

وی با بیان اینکه اگر یک پنجم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در استان پیاده شود تا حدودی مشکل بیکاری برطرف خواهد شد، افزود: قطعاً با یک برنامه‌ریزی صحیح می‌توان تا پایان امسال بین ۱۳ تا ۱۵ هزار نفر از افراد بومی استان مشغول به کار شوند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: به واسطه طرح ۵۵۰ هزار هکتاری روزانه بالغ بر ۶ میلیارد تومان درآمد ایجاد خواهد شد که اگر این میزان پول وارد بازار شود، باعث رونق در امر اشتغال خواهد شد؛ پس فرمانداران باید تمرکز خود را بر روی این طرح قرار دهند.

وی با بیان اینکه سهم اشتغال استان در بخش صنعت و به ویژه کشاورزی باید بالای ۸۰ درصد باشد افزود: متأسفانه ما روی موضوعات کوچک بحث و گفت‌وگو می‌کنیم در حالی که طرح‌های بزرگی همچون طرح ۵۵۰ هزار هکتاری را رها کرده‌ایم لذا باید بررسی کرد و بخش صنایع کشاورزی را احیا کنیم.

مقتدایی افزود: دستگاه‌های اجرایی باید به بخش صنایع تبدیلی توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که این بخش از صنعت در آینده حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته و درآمدزا است.

وی بیان کرد: اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری حداقل ۴ سال طول خواهد کشید لذا این طرح می‌تواند تنفس خوبی برای رونق اشتغال استان به شمار رود.

استاندار خوزستان با توجه به محور ریلی و جاده‌ای که از مسیر شملچه تا اندیمشک در استان وجود دارد می‌توان در بهترین نقطه از این میسر یک منطقه آزاد کشاورزی ایجاد کرد تا از این طریق سرمایه‌گذاران خارجی وارد استان شوند.

وی عنوان کرد: در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری عمده زمین‌ها در اختیار کشاورزان استان قرار می‌گیرد لذا باید از موقعیت آب و هوایی استان نهایت استفاده را کرد به عنوان مثال تجربه صادرات گل و گیاه دزفول باید در تمام زمینه‌ها رونق پیدا کند.

مقتدایی خطاب به فرمانداران گفت: موضوع طرح ۵۵۰ هزار هکتاری را در دستور کار خود قرار دهید چرا که فرصت شغلی خوبی در آن نهفته است.

استاندار خوزستان در پایان سرمایه‌گذاری بر روی زیرساخت‌های گردشگری را از موضوعات مهم دیگر در امر اشتغال دانست و گفت: با توجه به اینکه موافقت جذب یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش گردشگری به تصویب رسیده است به راحتی می‌توان با جذب سرمایه‌گذار در استان اشتغال ایجاد کرد.

https://hoorkhabar.ir/216472کپی شد!
60
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.