پیام استاندار خوزستان به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن

استاندار خوزستان به مناسبت ۲۶ مردادماه، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، پیامی را صادر کرد.

متن پیام دکتر عبدالحسن مقتدایی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 ‏‏”إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ”

به یقین کسانی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می شوند که: «نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است!»

سوره مبارکه فصلت آیه ۳۰

بیست و ششم مردادماه هر سال یادآور مجاهدت، استقامت و پایداری مردان و زنان وارسته و از جان گذشته‌ای است که در برابر صعوب، ددمنشی و خوی حیوانی دشمن بعثی زیباترین جلوه‌های صبر و باشکوه‌ترین صحنه‌های استقامت را در تاریخ معاصر ثبت و ضبط کردند.

آزادگان سرخیل پیروان مکتب امام روح الله و یادگاران شهدای گرانقدر و راویان صادق و امین سال‌های دفاع مقدس اند. گنجینه های ارزشمند میراث معنوی یک ملت و اسوه های بی بدلیل ایستادگی و آزادگی.

بی گمان لحظه ورود آزادگان غیور این منادیان صبر و متانت و سفیران آرمان‌های ژرف انقلاب اسلامی در قلب دشمن، تبلور عینی وعده نصرت الهی برای مستضعفان و فریاد رسای مظلومیت ملت مسلمان ایران بود که با رشادت و استقامت آزادگان گرانقدر در تارک زمان طنین‌انداز شد.

آزادگان سرافراز ایرانی نماد ایمان و مظهر صلابت و نمونه تقوای انقلابی هستند. آنجا که حتی زندان‌بانان بی‌مروت در اسارت عمق اندیشه، منطق، اصالت حرکت و جوهر وجودی عزیزان ما زنجیر می شوند و در برابر این همه مجد و عظمت سر تسلیم فرو می‌آورند.

آن‌جا که بیرق راستی و درستی انقلاب اسلامی با صبر و شکیبایی و مجاهدت آزادگان ما در سرزمین دشمن به اهتزاز درمی‌آید و آن‌جا که حتی از بذل خون و جانشان دریغ نورزیدند تا مبادا دشمن لحظه‌ای حتی از رنجش و شکست روحی سربازان ما خشنود گردد.

بی تردید، امروز ماییم و رسالت سنگین ثبت آن لحظات و آنات غرور آفرین که می‌تواند جلوه‌هایی درس‌آموز و الگوهایی تحول آفرین برای امروز و فردای ایران اسلامی باشد. این رسالت پیش روی ماست تا گنجینه‌های دفاع و کوشش سوخت لازم را برای توسعه کشور در همه عرصه‌ها فراهم آورند.

اینجانب با درود به روان پاک امام خمینی رهبر خوبان و آزادگان و همه شهدای اسلام عزیز از صدر تا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، در برابر عظمت مجاهدت آزادگان نستوه و مقاوم و عزیزمان سر تعظیم فرو می‌آورم و برای این اسوه‌های غیرت و وفاداری و جلوه‌های زیبای پایداری آرزوی سلامت و توفیق دارم.

https://hoorkhabar.ir/215287کپی شد!
176
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.