اسامی متخلفان فوتبال افشا خواهد شد/ کفاشیان هم باشد برخورد می‌کنیم!

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده رسیدگی به تخلفات مالی در فوتبال بزودی نهایی می‌شودو اسامی افراد درگیر در این پرونده افشا خواهد شد، گفت: هدف ما برخورد با همه متخلفان است و حتی اگر رئیس فدراسیون هم در این پرونده مقصر باشد با او برخورد خواهیم کرد.

محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پرونده گزارش فساد در فوتبال که در این کمیسیون در حال بررسی گفت: گزارش این پرونده به سرعت در حال نهایی شدن است و چون مفصل بوده، زمان زیادی برده است.

وی در خصوص اینکه چه زمانی پرونده این موضوع نهایی می‌شود بیان کرد: گزارش پرونده فساد در فوتبال تا دو هفته آینده نهایی می‌شود و قبل از تعطیلات تابستانه مجلس شورای اسلامی به هیات رئیسه ارسال خواهد شد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره شایعات مبنی بر برکناری رئیس فدراسیون فوتبال در صورت آشکار شدن برخی فسادهای صورت گرفته گفت: در صورتیکه هرگونه فسادی محرز و منتسب به آقای کفاشیان باشد و اگر مشخص شود که خود شخص کفاشیان در این فساد نقش داشته است،برخورد صورت می‌گیرد.

پورمختار با بیان اینکه هرگونه برخوردی از سوی وزیر ورزش با عاملان فاسد در فوتبال به معنای دخالت دولت نیست، یادآور شد: بحث رسیدگی به عدم احراز صلاحیت و الزام به جابجایی در صورت آشکار شدن هر نوع فسادی ضروری است و این رسیدگی نباید باعث نگرانی شود.

این نماینده مجلس همچنین درباره احتمال تعلیق فدارسیون از سوی فیفا در صورت آشکار شدن دخالت‌های صورت گرفته در فوتبال، گفت: اگر هر گونه فسادی محرز شود، دلیل بر تعلیق نیست و در خیلی از کشورهایی که فساد صورت گرفته، احکام سنگینی صادر شده و امر مبارزه با فساد یک امر بین‌المللی است و اگر وزیر ورزش کاری در این جهت برخوردی انجام دهد، وظیفه‌اش است.

وی به برخی موارد این گزارش اشاره و تصریح کرد: قراردادهای سوری، فرارهای مالیاتی، قراردادهای کلان که طبق آن پول به بازیکن پرداخت نشده و افراد دیگر از آن استفاده کردند، همچنین تبانی‌های صورت گرفته در نتایج داوری‌ها، شرط بندی‌ها، خرید و فروش بازیکنان و تخلفات مدارس فوتبال از جمله موارد این گزارش است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اشخاص زیادی در این مسائل دخیل بودند که در زمان لازم اسامی آنها افشا خواهد شد.

https://hoorkhabar.ir/214179کپی شد!
96
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.