پیک مصرف آب در اهواز چه زمانی است؟

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: هر ساله در فصل گرما میزان مصرف آب به اوج می‌رسد و روز گذشته به دلیل افزایش ناگهانی دما یکی از پرمصرف‌ترین روزها در میزان آب در فصل تابستان بود.

غلامرضا براتی عنوان‌کرد: پیک مصرف آب در اهواز از ساعات ۱۱ تا یک بعدازظهر و  عصر ۱۸ تا ۲ بامداد است اما امسال خوشبختانه نسبت به سال‌های گذشته شرایط بهتری در اهواز داشتیم.

وی افزود: با بهره‌برداری از طرح آبرسانی غدیر و تأمین آب تصفیه‌خانه شماره ۲ که ۶۰ درصد جمعیت اهواز را تأمین می‌کند، به علاوه بر افزایش کیفیت آب، کمیت و راندمان آب به میزان مطلوبی بالا رفته است. در روزهایی که میزان مصرف آب بالا می‌رود تولید تصفیه‌خانه‌های فاضلاب به اوج خود می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز ادامه‌داد: با هر افزایش ۲ درجه‌ای دما، میزان مصرف آب ۱۰ درصد بیشتر می‌شود. میزان مصرف آب در روزهای گرم تابستان به ۴۰ مترمکعب در روز هم رسیده است.

وی یادآورشد: اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مصرف آب در صرفه‌جویی آن خیلی تأثیر مثبتی داشته. مردم باید بیش از این در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

براتی خاطرنشان‌کرد: صرفه‌جویی‌های صورت گرفته، اهواز را از شرایط بحرانی کمبود آب که در کل کشور حاکم شده دور کرده و بحران کمبود آب به حداقل رسیده است؛ البته کم‌فشاری‌هایی در مناطق مختلف مشاهده می‌شود اما خوشبختانه منجر به بحران آب و در نهایت جیره‌بندی نشده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: با وجود بحران آب در کشور خوشبختانه در اهواز قطعی آب نداریم، مگر این‌که مشکل فنی یا شکستگی در تصفیه‌خانه‌ها یا شبکه‌های انتقال آب پیش بیاید.

https://hoorkhabar.ir/212284کپی شد!
104
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.