مدیرعامل لوله‌سازی اهواز از افزایش سه برابری تولیدات خبرداد

مدیرعامل شرکت لوله‌سازی اهواز گفت: با توجه به خرید ۴۶ هزار و ۹۷۳ هزار تن فولاد و ۶۷ هزار و ۵۹۳ هزار تن مواد خارجی و خرید ۴۲ هزار و ۵۲۴ هزار تن مواد داخلی که از فولاد مبارکه خریداری شده، تولید شرکت لوله‌سازی اهواز تا پایان سال ۹۳ به ۱۵۶ هزار و ۸۹۰ هزار تن می‌رسد. این آمار نسبت به سال ۹۱ شش برابر و نسبت به سال‌گذشته سه برابر افزایش یافته است.

عبدالحسین بساق‌زاده اظهارکرد: میزان تولیدات لوله شرکت لوله‌سازی اهواز در سال ۹۱،  ۲۹ هزار و ۲۳۸ هزار تن بود که در سال ۹۲ این میزان تولید به ۵۴ هزار و ۳۶۱ هزار تن رسید.

وی به پروژه جدیدی در کارخانه اسپیرال اشاره‌کرد و گفت: برای نخستین‌بار قرارداد پروژه لوله‌های ۶۰ اینچ نیز در لوله‌سازی اهواز منعقد و پیش‌پرداخت این پروژه را نیز دریافت کردیم. احداث کارخانه تولید لوله‌های اسپیرال از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند و علاوه بر تامین لوله‌های طرح آب‌رسانی غدیر با اندکی برنامه‌ریزی می‌توانیم حضور فعال در بازار کشورهای منطقه داشته باشیم.

مدیرعامل لوله‌سازی اهواز بیان‌کرد: در حال حاضر سه پروژه تولید لوله‌های ۲۰ و ۳۰ Casing منعقد شده و در حال تولید آن‌ها هستیم.

بساق‌زاده با بیان این‌که تحریم‌ها برای ما نعمت است، خاطرنشان‌کرد: تکمیل سبد محصولات از اهداف اصلی ما است تا بتوانیم فرمان مقام معظم رهبری را برای قطع وابستگی خارجی جامه عمل بپوشانیم. برای رسیدن به این مرحله تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا اعتبار لوله‌سازی اهواز را برگرداندیم.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در ماه رمضان نیز اشاره‌کرد و گفت: ما سه موضوع را باید شعار و شعور خود قرار دهیم؛ اول این‌که باید قوی باشیم و ضعف را به خود راه ندهیم. دوم، تا فرصت داریم کار کنیم چون فرصت‌ها محدود هستند و سوم این‌که از حاشیه سازی پرهیز کنیم و به حل مشکلات بپردازیم.

بساق‌زاده همچنین افزود: اصلاح ساختار سازمانی شرکت، حذف هزینه‌های زاید و جلوگیری از افزایش نیرو در سال‌های جدید از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در برنامه کاری‌ شرکت بود.

مدیرعامل لوله‌سازی اهواز تاکیدکرد: هدف اصلی ما برپایی پرچم تولیدات است که خوشبختانه به این هدف نزدیک شدیم ولی هنوز کارهای زیادی داریم که باید جدیت دنبال کنیم تا ظرفیت کامل کارخانه‌ها را تکمیل کنیم. شرکت می‌تواند با ظرفیت کامل در خدمت پروژه‌های ملی و بین‌المللی ایفای نقش کند و در راستای اشتغال‌زایی نیز در آینده قدم‌های مثبتی بردارد.

شرکت لوله‌سازی اهواز با مجموع ظرفیت خود انواع لوله‌های مورد نیاز صنایع نفت، گاز و آب‌رسانی را تولید می‌کند.

https://hoorkhabar.ir/211574کپی شد!
87
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.