امام جمعه آبادان : بیان دقیق و صحیح خاطرات حادثه سینما رکس

امام جمعه موقت آبادان گفت: بیان دقیق و صحیح خاطرات حادثه سینما رکس ضروری است.

حجت‌الاسلام جعفر علوی‌تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهر در جمع نمازگزاران، بازگشت آزادگان به کشور را سرافرازانه و عزتمندانه دانست و اظهار کرد: شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان عزت و شرف ایران اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه این غیورمردان با تحمل سال‌ها مرارت و سختی در زندان‌های رژیم بعث عراق، بهترین دوران زندگی خود را در شکنجه گذراندند، گفت: آحاد جامعه به‌ویژه خانواده‌های این عزیزان و آزادگان، از این امتحان بزرگ الهی سربلند بیرون آمدند و امروز باید قدردان این قشر از جامعه باشیم.

امام جمعه موقت آبادان در بخش دیگری از خطبه‌ها به ۲۸ مردادماه سال ۵۷ سالروز آتش سوزی سینما رکس آبادان اشاره کرد و گفت: این حادثه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

علوی‌تبار با تاکید بر انتقال واقعیت نظام طاغوت و ستم شاهی به نسل‌های بعد عنوان کرد: متاسفانه برخی حادثه آتش‌سوزی سینما رکس را به گونه‌ای دیگر جلوه می‌‌دهند لذا بیان خاطرات دقیق و درست این حادثه ضروری است.

وی در ادامه سخنان خود به مردم مظلوم غزه اشاره کرد و گفت: در جنگ غزه قدرت موشکی و ارتقای توانمندی‌های مقاومت بر همگان آشکار شد.

امام جمعه موقت آبادان با اشاره به کشتار بی‌رحمانه مردم غزه توسط رژیم اشغالگر قدس اضافه کرد: جنایات اسرائیل در غزه قلب هر انسانی را به درد آورده و سکوت در این خصوص واقعا شرم‌آور است.


https://hoorkhabar.ir/210058کپی شد!
74
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.