اولین نمایشگاه عرضه مستقسم کالاهای تعاون در خوزستان افتتاح شد

اولین نمایشگاه عرضه کالاهای تعاونی، ۲۳ اسفندماه با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در استان افتتاح شد.

هوشمند صفایی در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه عرضه کالاهای تعاونی‌ها که در نمایشگاه بین‌المللی اهواز برپا شده است، عنوان‌کرد: این نمایشگاه، اولین نمایشگاه عرضه مستقیم کالاهای تعاونی‌ها در استان است و برای برگزاری آن ۲ هدف دنبال می‌شود.

وی افزود: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه ظرفیت‌ها و توانایی‌هایی که در بخش نعاون استان وجود دارد نشان داده شود. بخش تعاون یک بخش مردمی در جامعه است و از این رو باید در خدمت‌‌رسانی به مردم پیشرو باشد. با توجه به تاکید رهبری بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، برای واردکردن مردم در عرصه اقتصاد، امیدواریم بخش تعاون به وظیفه خود را در این‌زمینه به خوبی عمل و زمینه حضور مردم در فعالیت‌های اقتصادی را فراهم کند.

صفایی ادامه‌داد: با توجه به استقبالی که از نمایشگاه شده قصد داریم تعاونی‌های مصرف محلی را که در ایام جنگ تحمیلی وظیفه خدمت‌رسانی داشته‌اند را دوباره فعال کنیم؛ از این رو در چند نقطه استان و شهر اهواز نمایشگاه‌های دائمی‌ برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: با نظارت کامل حلقه تولید به مصرف وصل می‌شود زیرا واسطه‌ها سود اصلی را نصیب خود می‌کنند و بنابراین باید حذف شوند. امیدواریم بخش تعاون بتواند هم در حوزه اشتغال‌زایی استان و هم در بُعد تامین کالا وظیفه و رسالت خود را در استان ایفا کند زیرا بخش تعاون می‌تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: مقرر شده در چهار نقطه شهر اهواز نمایشگاه عرضه مستقیم کالاهای تعاونی برپا شود و در سایر شهرستان‌ها نیز مانند آبادان این نمایشگاه‌ها برگزار شود. با توجه به این‌که خوزستان، شهرستان‌های زیادی دارد، سعی می‌کنیم در تمام آن‌ها یک مرکز عرضه مستقیم برپا کنیم.

صفایی افزود: اکنون تعاونی‌های تولیدی استان بیش از ۶۰۰ هزار نفر عضو دارد.

از سوی دیگر عبدالکریم انصاری‌زاده، معاون تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در این نمایشگاه عنوان‌کرد: این نمایشگاه از ۲۳ تا ۲۸ اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب برپا است و شامل ۷۰ غرفه‌ می‌شود که ۷۸۳ متر از کل نمایشگاه به‌صورت سرپوشیده و ۳۰۰ متر دیگر  به‌صورت سرباز است. این غرفه‌ها شامل پوشاک، خواروبار، مرغ، ماهی، فرش، عسل و ادویه‌جات است. در این نمایشگاه کالاهای تعاونی‌ها بین ۲۰ تا ۵۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه‌ می‌شود.

https://hoorkhabar.ir/2022کپی شد!
223
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.