بازهم وعده : کاهش قیمت اینترنت مشترکان مخابرات تا پایان سال/ توافق مخابرات با شرکتهای اینترنتی

معاون شرکت مخابرات ایران از اجرای مصوبه ۱۸۱ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای کاهش ۲۰ درصدی نرخ اینترنت تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: هم اکنون برای اجرای کامل این مصوبه در حال مذاکره با شرکت ارتباطات زیرساخت و نیز شرکتهای اینترنتی – PAP – هستیم.
در مورد اعمال تعرفه های جدید اینترنت برای مشترکان شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران از ۲ ماه گذشته قیمت اینترنت را بیش از ۲۰ درصد برای مشترکانش کاهش داده و این کاهش قیمت هم اکنون در قراردادهای مشترکان قدیمی اعمال شده است.وی با بیان اینکه چنانچه قرارداد مشترکان به اتمام برسد، تخفیف مدنظر در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در قرارداد تمدید مشترکان اعمال خواهد شد افزود: برای مشترکان جدید که قصد دارند از خدمات اینترنت مخابرات استفاده کنند نیز این کاهش ۲۰ درصد تعرفه تا پایان سال نهایی و اجرایی می شود.

معاون حقوقی و تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه براساس این مصوبه، نرخ پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت نیز باید ۳۵ درصد کاهش پیدا کند، ادامه داد: هنوز تخفیفی از شرکت ارتباطات زیرساخت دریافت نکرده ایم.

وی با تاکید براینکه اعمال این مصوبه زمان بر است و باید در قراردادهای آینده اعمال شود، گفت: پرداخت ها به روز نیست و براین اساس اعمال این مصوبه در صورت حسابها نیازمند زمان است.

سپهری راد در مورد کاهش قیمت خطوط انتقال برای خدماتی که مخابرات به شرکتهای PAP می دهد و در این مصوبه نیز آمده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه در حال مذاکره و انعقاد قرارداد با شرکتهای اینترنتی PAP هستیم تا تخفیف مدنظر در این مصوبه برای خطوط انتقال و پاور را اعمال کنیم که این توافق تا پایان سال جاری نهایی می شود.

به گزارش مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۸۱ خود تعرفه پهنای باند اینترنت بین الملل برای ارائه خدمات اینترنت ADSL برای شرکتهای ارائه کننده این خدمات شامل شرکتهای PAP و شرکتهای مخابرات استانی را ۳۵ درصد کاهش داد و در همین حال، نرخ ارائه خدمات اینترنت حجمی نیز به مشترکان تا سقف ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد.

 

https://hoorkhabar.ir/1985کپی شد!
140