نشست هماهنگی “پنجمین همایش دو استقامت امدادی جاده ولایت” برگزار شد

نشست هماهنگی “پنجمین همایش دو استقامت امدادی جاده ولایت” امروز (۲۱ مردادماه) در اداره‌کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

فرامرز کیانی‌زاده، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در این نشست اظهار کرد:‌ این پنجمین سال برگزاری دو استقامت جاده ولایت است که توسط جامعه ورزشی استان برگزار می شود. برخی ها سال اول حضورشان در این جشنواره بین‌المللی است که می طلبد هماهنگی بیشتری انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل ورود امام رضا (ع) از خرمشهر به استان خوزستان، استان ما به دروازه تشییع شناخته شده است و ما هم به دنبال این هستیم که از ورود امام رضا (ع) که از اینجا بوده است و آن را یک فرصت می دانیم، بهره ببریم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: ‌رشته ورزشی دو، وسیله و ابزاری برای یک کار فرهنگی است و ما هم با این دید و نگاه فرهنگی یک طرح بسیار خوب نوشتیم و آن را به وزارت ورزش و جوانان ارایه دادیم که طرح‌مان نیز تایید و تصویب و امسال یا سال آینده نیز اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد:‌ امسال باتوجه به این که قرار است با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد امام رضا (ع) در استان یک کار مشترک انجام دهیم، می طلبد تمام دوستان دست به دست هم دهند تا این کار فرهنگی به خوبی انجام شود. قرار است یک کاروان نمادین به کاروان ورزشی اضافه شود که این کار به زیبایی کار فرهنگی‌مان می افزاید. شهرستان های استان نیز باید در بحث استقبال و اسکان کاروان ها توجه لازم را داشته باشند.

کیانی‌زاده گفت: این دو استقامت امدادی از شنبه یکم شهریورماه از خرمشهر آغاز می شود و با توجه به اینکه ۳۸۱ کیلومتر این مسیر تا مشهد مقدس در خوزستان طی می شود باید کار به خوبی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: قرار است همزمان با این کاروان ورزشی یک رالی اتومبیلرانی و موتورسواری نیز برای اولین بار از استان به سمت مشهد حرکت کند و مصمم هستیم که این کار انجام شود. سیاست جشنواره این است که سال های آینده نیز رشته های دیگر درگیر این کار فرهنگی شوند و امیدوارم با همکاری یکدیگر کار به زیبایی انجام شود و بتوانیم دین خود را به ائمه‌اطهار ادا کنیم.

در این نشست همچنین ابراهیم نصیری، معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: امسال برای پنجمین سال است که خوزستان در دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) حضور پیدا می کند. برای انجام اینکار دغدغه هایی وجود داشت که با عنایت امام رضا (ع) برطرف شد و قرار است خوزستان برای پنجمین سال در دو استقامت امدادی جاده ولایت شرکت کند.

وی بیان کرد: نگاه ارشاد اسلامی به این موضوع نیز نسبت به گذشته متفاوت بوده است و خواهش ما این است که در کل نگاه به این موضوع از سوی تمام همکاران نسبت به گذشته متفاوت باشد. آغاز مسیر از یکم شهریورماه از شلمچه، یادمان شهدا است که قرار است در آنجا مراسم نمادینی نیز برگزار شود.

معاون فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد:‌ امیدوارم یک کار ستادی انجام شود و روسای هیات های شهرستانی نیز موضوع را جدی بگیرند و از ظرفیت ها استفاده شود. دونده‌ها حامل یک پرچم متبرک امام رضا (ع) هستند. به هر حال باید تمام زوایای کار دیده شود و هر چه از دستمان بر می آید در این زمینه انجام دهیم.

در این نشست نمایندگان اداره‌کل فرهنک و ارشاد اسلامی، جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، پلیس راه استان، کارشناس نظارت معاونت درمان، رییس هیات دو و میدانی خوزستان، رییس هیات پزشکی ورزشی استان، ‌رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان، رییس اداره ورزش و جوانان خرمشهر و شکیبامهر، معاون  اداره کل ورزش و جوانان استان حضور داشتند.

https://hoorkhabar.ir/198302کپی شد!
86
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.