فراخوان هفدهمین جشنواره تئاتر آبادان منتشر شد

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان از اعلام فراخوان هفدهمین جشنواره تئاتر آبادان یادواره شکست حصر آبادان و دفاع مقدس خبر داد.

قاسم علیزاده‌عیدانی، با اشاره به همکاری انجمن هنرهای نمایشی آبادان با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری این جشنواره اظهار داشت: هفدهمین جشنواره تئاتر آبادان یادواره دفاع مقدس و شکست حصر آبادان مهر ماه امسال با حضور گروه‌های تئاتری از شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، شادگان و ماهشهر برگزار می‌شود.

وی از خلق تجربه‌های نوین در عرصه هنرهای نمایشی و تولید آثار نمایشی خلاق در عرصه هنر دفاع مقدس به عنوان اهداف اصلی برگزاری این جشنواره نام برد.

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان با بیان اینکه جشنواره مذکور در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود افزود: در بخش تئاترهای صحنه‌ای این جشنواره، آثاری که رویکرد نو و نگرش خلاق مرتبط با حماسه پرافتخار دفاع مقدس به ویژه شکست حصر آبادان داشته باشند در اولویت خواهند بود.

این مسئول عنوان کرد: نمایش‌هایی که از آبان ماه امسال به بعد تولید شده باشند و برای نخستین بار در جشنواره حضور می‌یابند در اولویت هستند.

* زمان برگزاری جشنواره ۱۵ تا ۱۸ مهرماه

علیزاده‌عیدانی خاطر نشان کرد: به گروه‌های راه یافته به جشنواره، مبلغ ۵ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه پرداخت می‌شود.

وی در خصوص شرایط آثار بخش خیابانی یادآور شد: آثار تولید شده در این بخش نباید پیش از این در هیچ جشنواره‌ای شرکت کرده باشد.

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان با اشاره به اینکه آثار باید با موضوعات دفاع مقدس و با رویکرد به شهر و شهروندی ارائه شوند گفت: به گروه‌های شرکت کننده در این بخش، مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به عنوان کمک هزینه پرداخت می‌شود.

این مسئول ادامه داد: گروه‌های راه یافته به جشنواره باید پیش از برگزاری جشنواره به مدت یک هفته اجرای عمومی داشته باشند و مستندات آن را به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.

علیزاده‌عیدانی از گروه‌های نمایشی شرکت کننده خواست تا آثار خود را پس از ضبط بر روی لوح فشرده DVD در سه نسخه و یک نسخه از متن نمایش در محیط WORD بر روی لوح فشرده به همراه یک قطعه عکس۴*۳ از کارگردان و دو قطعه عکس ۱۸*۱۳ از نمایش، به همراه کار برگ تکمیل شده و مجوز رسمی نویسنده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی در خصوص گاهشمار این جشنواره عنوان کرد: بیستم شهریورماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار است و در تاریخ ۳۰ شهریور ۹۳ نیز نتیجه گروه‌های شرکت کننده در جشنواره اعلام می‌شود.

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان، زمان برگزاری جشنواره را ۱۵ تا ۱۸ مهرماه امسال اعلام کرد و از گروه‌های نمایشی خواست تا آثار و مدارک مورد نیاز در این زمینه را به آدرس دبیرخانه هفدهمین جشنواره تئاتر آبادان واقع در آبادان، بلوار معلم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر انجمن هنرهای نمایشی آبادان ارسال کنند.


https://hoorkhabar.ir/197976کپی شد!
56
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.