میزان مراجعه به کتابخانه‌های عمومی در مناطق فقیرنشین بسیار پایین است

فرماندار اهواز گفت: میزان مراجعه و عضویت در کتابخانه‌های عمومی در مناطق فقیرنشین به علت مشکلات امنیت بسیار پایین است.

اسماعیل ارزانی بیرگانی ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اهواز با حضور اعضای شورای شهر و کتابداران در کتابخانه عمومی باهنر اهواز اظهار کرد: وجود شرایط امنیتی نامناسب در مناطق فقیرنشین، موجب می‌شود خانواده‌ها از حضور فرزندان خود در کتابخانه‌ها و مکان‌های فرهنگی ممانعت کنند که باید چاره‌ای برای حل این مشکل اندیشید.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های آموزش و پروش به منظور حل این معضل می‌تواند تاثیرگذار باشند، افزود: با فرهنگسازی در میان خانواده‌ها و ترغیب دانش آموزان تعداد عضویت در کتابخانه‌های عمومی افزایش می‌یابد.

فرماندار اهواز تصریح کرد: تعداد کتابخانه‌های اهواز با توجه به بافت این شهر و جمعیت موجود بسیار کم و محیط ساختمان‌ها نیز نامساعد است که فرمانداری با اختصاص بودجه مناسب و افزودن چند کتابخانه دیگر سعی در بهبود این وضع دارد.

* کتابخانه ملاشیه و منبع آب در دست احداث است

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان اهواز با اشاره به اینکه مقدمات اولیه احداث کتابخانه ملاشیه و منبع آب صورت گرفته است، گفت: احداث کتابخانهٔ دیگری نیز در کوی نبوت در حال پیگیری است که در آینده نزدیک به مرحله اجرا می‌رسد.

ارزانی بیرگانی عنوان کرد: کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های عمومی اهواز با ارائه نقد و پیشنهادات خود می‌توانند در افزایش سطح کتابخوانی کمک شایانی به فرمانداری کنند.

وی بیان کرد: از کتابداران درخواست می‌شود که آمارهای دروغین از تعداد اعضا تهیه نکنند چرا که آمارهای دروغین برنامه ریزی فرمانداری را مختل و مانع از تحسین اوضاع می‌شود.

فرماندار اهواز عنوان کرد: با توجه فرهنگ و قومیت‌های موجود در محلات و مناطق در اهواز و نگاه‌های قومیتی و خاص، باید افراد را به عضویت در کتابخانه‌های عمومی دعوت کرد.

این مسئول ادامه داد: همچنین با توجه به اختلاف سلایق و فرهنگ در سراسر کشور نباید عنوان کتاب‌های موجود در اهواز متشابه با سایر استان‌ها باشد.

وی ادامه داد: اشخاصی که در تهران زندگی می‌کنند کمتر کتابی مرتبط با فرهنگ و سلیقه مردم اهواز را می‌خوانند و این موضوع در مورد مردم اهواز نیز صدق می‌کند.

ارزانی بیرگانی در پایان گفت: با توجه به نیاز‌های عامه مردم یک شهر باید کتابخانه‌های آن شهر را مجهز به کتاب کرد.

https://hoorkhabar.ir/194325کپی شد!
93
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.