پایان کار فاز اول مترو اهواز تا آخر سال/ آغاز حفاری در میدان دانشگاه، به زودی

مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز اعلام کرد: بخش عمده کار در فاز اول مترو اهواز تا پایان سال با ریل گذاری آن به پایان می رسد.

عباس هلاکویی اظهار کرد: ‌دستگاه حفاریTBM  از محل مصلای امام خمینی عبور کرده و به سمت خیابان سلمان فارسی در حال پیشروی است. حفاری دو ایستگاه در حال حاضر به پایان رسیده و با پایان پذیرفتن کار حفاری ۴ ایستگاه دیگر، ۶ ایستگاه فاز اول مترو اهواز برای اقدامات تکمیلی آماده سازی می شود.

وی ادامه داد: در صورتی که LC و اعتبار ارزی مترو اهواز بازگشایی شود، می توان سیستم های برقی، آسانسورها، پله های برقی، هواکش ها و خنک کننده ها را از این محل خریداری کرد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز اظهار کرد: با اینکه بازگشایی LC و حل شدن موضوع فاینانس زمان بر بوده ولی کارها تاکنون متوقف نشده و به محض باز شدن اعتبار ارزی، خریدها از کشور خارجی انجام و راه اندازی مترو در فاز نخست عملیاتی می شود.

هلاکویی در خصوص واگن هایی قطار شهری اهواز گفت: نوع واگن هایی که برای مترو اهوازدر نظر گرفته شده از نوع واگن هایی است که وزارت کشور برای شهرهای اصفهان، شیراز وتبریز خریداری کرده است. وزارت کشور برای این شهرها ۳۰۰ واگن خریداری کرده و با توجه به این که برخی از این شهرها عملیات قطار شهری آنها عقب تر از عملیات ما هستند می توان با انجام هماهنگی ها و رایزنی با وزارت کشور در صورتی که فاینانس باز هم طول بکشد، از واگن های خریداری شده استفاده کرد.

وی افزود: تعداد واگن ها، سرعت و مشخصات فنی واگن های خریداری شده با واگن های پیش بینی شده برای مترو اهواز یکسان است و در نتیجه در صورت موافقت با استفاده اهواز از واگن های خریداری شده ، ۱۰ واگن از ۳۰۰ واگن به اهواز اختصاص داده می شود.

مدیر عامل سازمان قطار شهری اهواز گفت: ‌در میدان دانشگاه که یکی از محل های عبور مترو است تاکنون عملیاتی انجام نشده بنابراین با دانشگاه شهید چمران وارد مذاکره شدیم و در حال حاضر مشکل حل شده و به زودی عملیات حفاری در میدان دانشگاه نیز آغاز می شود.

هلاکویی اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه عملیات حفاری و دستگاه حفاری TBM در حال نزدیک شدن به خیابان سلمان فارسی و پس از آن فلکه ساعت است، لازم است به زودی عملیات اجرایی و حفاری در میدان دانشگاه آغاز شود.

https://hoorkhabar.ir/194250کپی شد!
192
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.