سهام نیشکر هفت‌تپه فردا در فرابورس عرضه می‌شود

۱۰۰ درصد سهام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه معادل ۱۹۴ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۳۳۳ سهم که از این تعداد ۹.۷ میلیون سهم ترجیحی است، فردا (سه‌شنبه، ۲۱ مرداد) توسط سازمان خصوصی‌سازی در بازار سوم فرابورس به مزایده گذاشته می‌شود.

این بلوک ۱.۵ هزار میلیارد ریالی متعلق به سازمان گسترش و نوسازی ایران بوده و به قیمت پایه هر سهم ۸۱۶۴ ریال فروخته می‌شود. شرایط پرداخت ثمن این معامله با شرایط ۱۵ درصد نقد و بقیه اقساط ۶ ساله با نرخ ۱۵ درصد تعیین شده است.

امروز نیز ۲۰ درصد سهام شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی معادل ۲۲۸ میلیون و ۶۲۲ هزار و ۹۰۰ سهم به قیمت پایه هر سهم ۱۰۲ هزار و ۴۰۵ ریال در بازار سوم عرضه شد.

در معاملات روز گذشته (۱۹ مرداد) در بورس منطقه‌ای خوزستان تعداد ۳ میلیون و ۸۵۹ هزار سهم به ارزش بیش از ۷ میلیارد و ۳۸ میلیون ریال معامله شد.

از این میزان ۴۸ درصد مربوط به خرید سهام و ۵۲ درصد آن  مربوط به فروش سهام بود که توسط ۸ شرکت کارگزاری فعال در استان به انجام رسیده و ۱۷ کد سهامداری در روز معاملاتی گذشته ایجاد شده است.

همچنین در این روز از کل معاملات انجام شده در تالار بورس منطقه‌ای خوزستان بانک صادرات، شرکت کالسیمین و شرکت سرمایه‌گذاری صنعت نفت به ترتیب بیشترین ارزش ریالی معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

https://hoorkhabar.ir/194247کپی شد!
103
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.