ستاد بحران در شهرستان هفتکل تشکیل شد

فرماندار شهرستان هفتکل گفت: به دنبال زلزله‌های اخیر در این شهرستان، ستاد بحران تشکیل شد و به زودی مانور نیز اجرا می‌شود.

محسن بیرانوند  از تشکیل ستاد بحران به‌دنبال زمین لرزه‌های اخیر در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در یک ماهه اخیر چندین مورد زمین لرزه در شهرستان هفتکل رخ داده که بزرگترین آن ۴.۳ دهم ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین بوده است.

وی افزود: پس از وقوع بزرگترین زمین لرزه، بلافاصله برای پیشگیری از حوادث احتمالی زلزله از طریق مدیر کل ستاد بحران و معاونان وی در مرکز استان، مصوباتی در خصوص اقدامات اولیه پس از زلزله تصویب شد.

فرماندار شهرستان هفتکل تصریح کرد: پس از تشکیل ستاد بحران در این شهرستان، کارگروه‌های آن فعال شد و هم‌اکنون نیروهای این نهاد در حال آموزش به مدیران و مردم هستند.

این مسئول، یکی از اقدامات ستاد بحران را استقرار نیروی هلال احمر در شهرستان هفتکل برشمرد و اضافه کرد: در نظر داریم به زودی پایگاه امداد و نجات را در شهرستان هفتکل فعال کنیم.

بیرانوند خاطرنشان کرد: برای مقابله با حوادث احتمالی زمین لرزه، به زودی مانور زلزله در سطح شهرستان اجرا می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: در خصوص مقاوم سازی منازل تمهیداتی با اداره مسکن و شهرسازی شهرستان در نظر گرفته و یک سری تسهیلات برای پیشگیری از تخریب منازل با کمک مسئولان در استان پیش‌بینی شده است.

https://hoorkhabar.ir/189718کپی شد!
42
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.