معضل بزرگ کشور بیکاری و رکود است/ به انتقاد اقتصاددانان از بسته خروج از رکود توجه شود

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به انتقادات اقتصاددانان بر بسته خروج از رکود، گفت: معضل بزرگ کشور بیکاری است و طی یک سال گذشته کاری در جهت ایجاد اشتغال نشده و کشور گرفتار رکود است. ما بارها گفته‌ایم باید راهی پیدا کرد که هزینه مهار تورم تشدید رکود نباشد، نمی‌شود جایی را آباد و جاهایی را خراب کنیم.

محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان رئیس جمهور در جلسه اداری استان چهارمحال بختیاری، اظهار داشت: تجربه نشان داده که معضل فساد با شعارهای خوب و فرافکنی ممکن نیست باید مردم از دولت یازدهم عمل و راهکارهای عملیاتی ببینند، تا همکاری دولت و مردم، این معضل را چاره سازد و از آقای رئیس جمهوری نیز باید خواست که مفسدین را به قوه قضائیه معرفی کند.

وی افزود: از یک آشنای به موازین حقوقی و دینی شایسته است مطالبی بگوید که موجب تشویش اذهان عمومی نشود. اینکه گفته شود نفت را دادند عد‌ه‌ای بردند و خوردند بی آنکه گفته شود چه کسی داده و چه کسی برده و چه کسی خورده؟ به دور از نگاه حقوقی است و برای مردم این سئوال را پدید می‌آورد که چرا رئیس جمهورشان با همه اقتدار نظام، اسامی و مدارک این سوء استفاده‌گران از بیت‌المال نفت را به دادگاه‌ها معرفی نمی نماید؟

حبیبی گفت: ما یک نظام مستقر با نظم اسلامی و ایرانی هستیم، فرایند رسیدگی به فساد در کشور مشخص است و اتفاقاً رئیس جمهور نقش کلیدی در این مبارزه دارند. قفل مبارزه با فساد اقتصادی طی فرایند رسیدگی حقوقی و قضائی باز می‌شود و امیدواریم که ایشان این پیگیری را در آینده نزدیک عملی سازند و موتلفه نیز از این اقدام حمایت خواهد کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به برگزاری دادگاه مهدی هاشمی، گفت: همه شاهد هستند که امروز به اتهامات مهدی هاشمی رسیدگی می‌شود بدیهی است تا قبل از اعلام نتیجه دادگاه کسی حق ندارد در مورد گناه، یا بی گناهی متهم حرفی بزند. باید فرایند رسیدگی به جرایم وی طی شود و ا احترام به قضا و محکمه و قاضی حرفی زده شود اینکه قوه قضائیه با صرف نظر از وابستگی آقای مهدی هاشمی به رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، این محاکمه را شروع کرده نقطه قوت این قوه تلقی می‌شود.

وی تصریح کرد: ما از آقای رئیس جمهور انتظار داریم در کسوت یک حقوقدان اسلامی، مستدل و قاطع ناهنجاری‌ها را مطرح نماید و از ورود به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند تا این مسائل موجب سیاسی و جناحی شدن ناهنجاری‌های مالی نشود.

حبیبی با اشاره به ادعای برخی مبنی بر وقوع رانت ۶۵۰ میلیون یورویی در دولت یازدهم، گفت: خوب است آقای رئیس جمهور صحت و سقم رانت ۶۵۰ یورویی را از طریق مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند و در اولین آزمون پاکدستی دولت یازدهم به افکار عمومی مستند به حکم دادگاه سخن بگویند، مسئله رانت و رسیدگی به آن یک مسئله مهم است، اگر در دولت قبلی هم از این منظر سوء استفاده‌ای شده دولت فعلی در معرفی سوء استفاده کنندگان احتمالی نباید قصور کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با طرح گلایه از رئیس جمهور در مورد اقدام صحیح و پاکی‌آور شهرداری تهران در مورد ارتقاء جایگاه زنان کارمند گفت: این شایسته نیست که روزنامه ایران، ارگان دولت در تیتر یک خود با تحریف اقدامات شهرداری تهران از قول رئیس جمهور با آن مخالفت کند. وی گفت: اصلاً آنچه که در طرح شهرداری تهران صورت گرفته تفکیک جنسیتی نبوده است این طرح منطبق بر موازین شرعی و قانونی به منظور ارتقای جایگاه زنان و کرامت آنها بوده است ما انتظار داشتیم دستگاه‌های دولتی از آن الگوبرداری و استقبال کنند، یکی از مطالبات اصلی مراجع عظام تقلید و مردم از دولت اجرای قانون حجاب و عفاف و مصوبات شورای انقلاب فرهنگی در این خصوص است.

حبیبی افزود: دولت فعلی هم مانند دولت گذشته گزارشی از اقدامات احتمالی را ارائه نکرده‌ و اینکه اگر در جایی هم کار مثبتی در این رابطه صورت گرفته تخطئه شود یک نوع بی انصافی است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بسته پیشنهادی دولت برای خروج از رکود، گفت: اقتصاددانان کشور طی دو هفته اخیر دیدگاه‌های خوبی را در این مورد مطرح کردند دولت باید نقد این عزیزان را مورد اعتناء قرار دهد تا ان‌شاءالله همه با هم در رفع مشکلات و ارتقاء اقتصاد مقاومتی همکاری کنیم.

وی ادامه داد: معضل بزرگ کشور بیکاری است طی یکسال گذشته دولت کاری در جهت ایجاد اشتغال نکرده و خود را گرفتار رکود کرده است و وزیر اقتصاد هم می‌گوید مهار این رکود ممکن است دو سال طول بکشد ما بارها گفته‌ایم باید راهی پیدا کرد که هزینه مهار تورم تشدید رکود نباشد، نمی‌شود جایی را آباد و جاهایی را خراب کنیم.

حبیبی افزود: جای مبارزه با فساد سیستمی در بسته دولت خالی است جای اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در این بسته دیده نشده و از همه مهمتر قرار است بسته به صورت لایحه به مجلس برود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اکنون دولت باید به فکر بودجه سال۹۴ باشد تا سروقت آن را به مجلس تقدیم کند، باید به این سوال هم پاسخ داده شود نسبت بسته با بودجه ۹۴ چیست؟ و فرآیند رسیدگی به بسته و بودجه در مجلس طوری است که ممکن است به صورت همزمان در مجلس رسیدگی شود و این مشکلاتی را پدید می‌آورد.

وی همچنین در مورد آغاز کودک‌کشی درغزه و نقض آتش‌بس توسط رژیم اشغالگر قدس، گفت: رژیم صهیونیستی زیربار شروط حماس نمی‌رود و می‌خواهد غزه را خلع سلاح کند. آنها روی محاصره غزه تا مرگ تدریجی فلسطینی‌ها اصرار دارند. طبیعی است که گروه‌های مقاومت و از همه مهم‌تر مردم غزه زیر بار آتش بس تحمیلی نمی‌روند.

حبیبی افزود: یکی از شروط حماس ختم تروریسم و پایان دادن ترور رهبران مقاومت است رژیم صهیونیستی با وقاحت تمام بر راهبرد ترور اصرار دارد. ضمن اینکه می‌گوید محاصره را برنمی‌داریم. رفح را هم بازگشایی نمی‌کنیم!

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین درمورد جنایات داعش در عراق و سوریه گفت: جنایات داعش بر علیه کردها، مسیحیان و ایزدی‌ها صدای شورای امنیت سازمان ملل را هم در آورده است. کم‌کم جامعه جهانی نسبت به این پدیده شوم حساس می‌شود. جهان نمی تواند نسبت به ظلم و تجاوز و تبهکاری این پدیده بی‌تفاوت باشد.

وی ضمن گله در مورد برگزاری ضعیف اجلاس وزیران خارجه جنبش عدم تعهد در تهران گفت: ایران اکنون ریاست اجلاس عدم تعهد را بر عهده دارد از این ظرفیت می‌تواند در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی و نیز تجاوزات داعش استفاده کند. به نظر می‌رسد دستگاه دیپلماسی ما از این ظرفیت  باید بیشتر استفاده نماید.

حبیبی در پایان با تسلیت درگذشت جمعی از هموطنان در سانحه هوایی اخیر در فرودگاه مهرآباد، گفت: باید منتظر نظر کارشناسان در ارزیابی علت این حادثه ماند، اما چنین حوادثی یادآور این واقعیت است که تحریم‌ها بر خلاف ادعای غرب، شهروندان ما را هدف قرار داده است و علی رغم وعده های داده شده در مذاکرات، هنوز اقدام محسوسی در اصلاح این اقدام غیرانسانی مشهود نیست.

https://hoorkhabar.ir/189380کپی شد!
77