برگزاری مسابقه کتابخوانی «ویژگی‌های زنان شایسته در قرآن»

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی اهواز از برگزاری برگزاری مسابقه کتابخوانی «ویژگی‌های زنان شایسته در قرآن» در این شهرستان خبر داد.

منصور کوهی رستمی اظهار کرد: به گفته اکثر جامعه شناسان، اقوام و مللی که با مطالعه مانوس بوده و کتاب و کتابخوانی در میانشان رواج بیشتری داشته است، توانسته‌اند فرهنگی ماندگارتر و پویاتر از خود به جای بگذارند و میراث فرهنگی و گنجینه‌های معارف و دستاوردهای عالمان و فرهیختگان خود را به نسل‌های دیگر منتقل کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از برنامه‌های تبلیغی، تشویقی می‌تواند در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه مؤثر افتد افزود: یکی از روش‌های موثر در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزاری مسابقات کتابخوانی است، بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی  از ۹۰ اقدام راه اندازی شبکه کتابخوانان حرفه‌ای که نخستین شبکه اجتماعی کتاب محور در ایران به آدرس www.booki.ir کرده است.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی اهواز تصریح کرد: هدف از این شبکه وجود فضایی مجازی جهت بحث و تبادل نظر در مورد کتاب‌های مورد علاقه کتابخوانان، نویسندگان، ناشران و همه علاقه‌مندان عرصه کتاب است که کاربران آن متناسب با گروه‌ سنی خود به امکانات مختلفی برای بحث و تبادل نظر در دست پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان اهواز اداره کتابخانه­‌های عمومی شهرستان اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «ویژگی‌های زنان شایسته در قرآن» نوشته عباسعلی کامرانیان کرده است.

کوهی رستمی بیان کرد: این مسابقه از ۱۸ مردادماه جاری آغاز شده و عموم مردم شهرستان اهواز تا پایان روز ۱۸ شهریورماه سال‌جاری فرصت دارند در این مسابقه کتابخوانی از طریق شبکه کتابخوانان حرفه‌ای به آدرس www.Booki.ir شرکت کنند.

وی افزود: این کتاب کاوشی در آیات قرآن مجید، پیرامون ویژگی‌های زنان شایسته در قرآن مجید است که مردان مومن می‌توانند با ملاک‌های مطرح شده، جویای همسران قرآنی برای همسفری زندگی ابدی خویش و پایه‌ریزی خوشبختی دنیوی و سعادت اخروی و نیز تربیت نسل مومن باشند.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی اهواز خاطرنشان کرد: دختران و زنان مومنه نیز می‌توانند با الگوسازی این آیات، به مقام زنان شایسته قرآنی نایل شده و عطر بهشتی و روح و ریحان را در جوامع اسلامی منتشر کنند.

وی در پایان گفت: نتایج این مسابقه استانی در مورخ ۳۰ شهریورماه امسال از طریق شبکه مذکور و پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان به آدرس www.k hozestanpl.ir اعلام می‌گردد و به ۳۰ نفر از کسانی که پاسخ صحیح به سوالات بدهند به قید قرعه جوایزی نقدی از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهواز اهدا خواهد شد.

https://hoorkhabar.ir/186850کپی شد!
47
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.