ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی در جهت مبارزه با فرقه‌های انحرافی

امام جمعه اندیمشک، ساماندهی و تمرکز فعالیت‌های فرهنگی در جهت مبارزه با فرقه‌های انحرافی و شبهات دینی را از سوی دستگاه‌های فرهنگی خواستار شد.

حجت‌الاسلام نعمت‌الله خدامی ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با تاکید بر مبارزه جدی فرهنگی با شبهات دینی مطرح شده در جامعه از سوی فرقه‌های انحرافی اظهار کرد: نخستین اقدام در این زمینه ساماندهی و تمرکز همه دستگاه‌های فرهنگی برای آسیب شناسی این پدیده و سپس مبارزه جدی فرهنگی با آن در جامعه و به خصوص در میان نسل جوان است.

وی افزود: امروز جریان‌های انحرافی با کار فرهنگی و با نفوذ در میان هیئت‌های مذهبی و فرهنگی قصد ضربه زدن به جوانان و مبانی دینی ما را دارند و ما نیز باید با کار فرهنگی منسجم و قوی با آنها مقابله کنیم.

امام جمعه اندیمشک اضافه کرد: این گروه‌ها جوانان پاک، مومن و اهل قرآن ما را هدف قرار داده و تلاش دارند که با ایجاد شبهات دینی و فکری آنان را از اسلام اصیل و انقلابی دور کنند.

وی عنوان کرد: دشمنان اسلام و نظام با کار جمعی و در مقوله‌هایی مانند ایجاد جنگ روانی، مواد مخدر، ایجاد مانع برای پیشرفت نظام از طریق تحریم‌ها، ترور و تخریب افراد موثر نظام و کشورهای اسلامی، فرقه سازی و راه انداختن جنگ مذهب علیه مذاهب و تخریب شخصیت زنان و دختران برای مقابله با اسلام برنامه‌ریزی می‌کنند.

خدامی خاطر نشان کرد: ما نیز باید با کار فرهنگی و جمعی که در اسلام نیز به آن بسیار تاکید شده است از نفوذ آنان جلوگیری کرده و با تقسیم کار و رویش استعدادها با این هجمه‌ها مبارزه جدی کنیم.

وی، ایجاد نمایشگاه‌های پیوسته در شناخت فرقه‌های منحرف را از راه‌های مبارزه با این فرقه‌ها برشمرد و تصریح کرد: برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها و حضور کارشناسان آگاه در این نمایشگاه‌ها در سطح شهرستان تاثیر بسیار زیادی در کاهش خطرات و آگاهی بخشی به آحاد افراد جامعه به خصوص نسل جوان دارد.

 در این نشست راه‌های ارتقای فرهنگ عمومی شهرستان و چگونگی شیوه‌های معرفی دستاوردهای نظام در هفته دولت به مردم مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

https://hoorkhabar.ir/185591کپی شد!
53
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.