واحد پارازایلین شرکت فرآورش بندر امام در مدار تولید قرار گرفت

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام گفت: واحد پارازایلین شرکت فرآورش بندر امام پس از طی مراحل پیش راه‌اندازی با موفقیت در مدار تولید قرار گرفت.

رضا امیری اظهار کرد: واحد پارازایلین شرکت فرآورش بندر امام به عنوان دومین واحد پارازایلین در کشور و یکی از طرح‌های توسعه‌ای شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام است که در سال ۱۳۸۰ با ظرفیت اسمی ۱۸۰ هزار تن به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: عملیات پیش راه‌اندازی مجدد واحد پارازایلین با رعایت تمام اصول ایمنی و زیست محیطی از ابتدای ماه مبارک رمضان آغاز شد که با تلاش و همت شبانه‌روزی تیم راه‌اندازی با برداشتن موانع و رفع تنگناهای تولید، این واحد به طور مجدد و با موفقیت کامل به بهره‌برداری رسید و تولید با کیفیت این محصول در مدار تولید محصولات صنایع پتروشیمی کشور قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام با تشریح مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در این مرحله، خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در مراحل راه‌اندازی مجدد این واحد می‌توان به انجام عملیات تعمیراتی در برج‌ها، تست مرحله به مرحله و عملیاتی تجهیزات این واحد اشاره کرد.

شرکت فرآورش دارای واحدهای آروماتیک (AR)، پارازایلین (PX)، الفین (OL)، بازیافت اتان و پروپان (C2 /C3)، ترمینال متمرکز بارگیری، تفکیک میعانات گازی (NF) و تأسیسات مشترک و واحد پارازایلین یکی از طرح‌های توسعه‌ای شرکت سهامی پتروشیمی بندر امام است که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد.

خوراک واحد پارازایلین مخلوط زایلن‌ها به میزان ۲۱۱ هزار تن در سال است و فرآورده‌های این واحد در تولید اسید ترفتالیک خالص، دی متیل ترفتالات، حلال‌های صنایع شیمیایی، الیاف پلی‌استر و مواد ساخت بطری‌های نوشابه کاربرد دارد.

انتهای پیام/۷۲۰۱۶/صا۲۰/چ۳۰۰۰

https://hoorkhabar.ir/185574کپی شد!
94
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.