صفایی عنوان کرد: بیکاری خوزستان رو به افزایش است/اجرای برنامه‌های گسترده جهت مقابله با بیکاری در سال ۹۳

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: معضل امروز استان بیکاری است که نرخی فزاینده را در پیش گرفته است. از این رو برنامه‌های گسترده‌ای در سال ۹۳ توسط اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان جهت مقابله با بیکاری اجرا خواهد شد.

هوشمند صفایی در بیست‌وپنجمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و تلاشگران و واحدهای نمونه خوزستان که امروز، ۲۰ اسفند در محل اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، اظهارکرد: متاسفانه خوزستان با همه قابلیت‌های انسانی، اقتصادی و اجتماعی از نظر توسعه نسبت به سایر مناطق وضعیت مناسبی ندارد که یکی از دلایل آن خرابی‌های ۸ سال جنگ تحمیلی است.

 

وی افزود: همه مسئولان موظفند از همه ظرفیت‌های مدیریتی و منابع و سرمایه‌های استان در جهت ایجاد اشتغال موثر، گام بردارند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح‌کرد: مقرر شده در سال ۹۳ شورای کارآفرینی در استان ایجاد شود تا با نشست‌های مکرر و توجه به ظرفیت‌های استان، طرح‌های جدیدی در استان اجرا کنند. همچنین فعال‌سازی مشاغل زوده بازده که عمدتا در بخش خدمات فعالیت می‌کنند از برنامه‌های دیگر سال آینده این اداره‌کل است.

 

صفایی ادامه‌داد: در همین راستا در چند روز اخیر توافق‌نامه‌ای با شهرداری خوزستان منعقد کردیم تا مشاغل پراکنده شهر اهواز را سامان‌دهی کنیم. از این طریق شهرداری با برون‌سپاری بخشی از وظایف خود به شرکت‌ها و تعاونی‌ها، موجب رونق کسب و کار استان می‌شود. این توافق‌نامه سال آینده اجرایی خواهد شد.

 

وی خاطرنشان‌کرد: ضروری است با حمایت از تعاونی‌ها، موجب توسعه آن‌ها شویم و همچنین حفظ اشتغال موجود برای جلوگیری از روند افزایش بیکاری ضروری است. در سال ۹۱ و ۹۲ شاهد معضلات بسیاری در زمینه واحدهای صنعتی بودیم و بنابراین باید راهکارهای مناسبی برای فعال کردن واحدها ارائه دهیم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با تاکید بر این‌که راه پیشرفت کشور، اجرای اقتصاد مقاومتی است، بیان‌کرد: برای پیش‌برون اهداف باید به نیروی انسانی و ظرفیت‌های داخلی اتکاء و راه مشارکت حداکثر مردم در فعالیت‌های اقتصادی و حمایت از کارآفرینان را هموار کرد.

 

صفایی تاکیدکرد: در سال ۹۳ از طرح‌هایی که قابلیت ایجاد اشتغال در استان را داشته باشد حمایت و تلاش می‌کنیم فرهنگ واسطه‌گری و دلالی جای خود را به تولید و کار بدهد.

 

وی خاطرنشان‌کرد: روند انتخاب افراد نمونه در این جشنواره در ۳ مرحله بررسی شده است که مرحله مقدمات، استانی و ملی را دربر می‌گیرد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا در این جشنواره از سه کارگر نمونه، ۲ گروه کاری به عنوان واحد نمونه، نیروگاه رامین به عنوان واحد صنعتی نمونه و چندین کارآفرین برتر تجلیل شد.

https://hoorkhabar.ir/1841کپی شد!
163